שוב מסיבת חברה? הגיע הזמן לעדכן את סל ההטבות לעובדים. הנה כמה רעיונות

התוכן בעמוד זה מתורגם גם ל -

סל ההטבות המקובל כיום בארגונים נולד בעולם עבודה אחר לגמרי מזה שאנחנו חיים בו היום והוא כבר לא מתאים לשמר ולחבר אנשים לארגונים. להטבות יש מטרה. הן נועדו לחבר את העובדים לארגון ולפנות מקסימום זמן לעבודה. ההטבות ה"ישנות" תוכננו בעולם שבו העבודה הייתה מקום ומטרתן היתה להשאיר אנשים כמה שיותר זמן במשרדים. היום עבודה היא כבר לא מקום שהולכים אליו אלא משהו שאנחנו עושים במרחבים שונים של זמן ומקום. ומאחר ומטרת ההטבות עדיין לחבר את העובדים לארגון ולפנות אותם לעבודה, אנחנו צריכים למצוא כלים חדשים לגרום לזה לקרות.

הנה כמה דוגמאות לקטגוריות מוכרות של הטבות והאופן בו הן יכולות להשתנות כדי להתאים את עצמן לצרכים החדשים:

עבודה-חיים – לפנות זמן למה שחשוב:

בעולם העבודה החדש גמישות ושילוב מיטבי בין עבודה וחיים הפכו לגורמים מרכזיים במחוברות עובדים. לעובדים יש היום יותר חופש לנווט בין צרכי העבודה והחיים במהלך היום והשבוע. הטבות בתחום זה צריכות להעצים את היכולת שלהם לשלב בין פרודוקטיביות ורווחה באופן שמאפשר הרמוניה בין עבודה לחיים.

חללי עבודה גמישים: כגון חללי עבודה משותפים או גישה לרשת משרדים מבוזרת נותנים מענה להעדפות העובדים לצמצם את זמן הנסיעה למשרדים תוך מתן סביבה שמשפרת את הפרודוקטיביות שלהם ומטפחת שיתוף פעולה.

תוכניות שבתון: מאפשרות לעובדים לקחת הפסקות ממושכות, בין מספר שבועות למספר חודשים, על מנת להתפנות לפרויקטים אישיים, לטייל או לעסוק ברווחה או צמיחה אישית. Airbnb מציעה לעובדיה מלגת נסיעות שנתית ופטגוניה מאפשרת לעובדים עד חודשיים חופשה בתשלום כדי להתפנות למטרות סביבתיות שמעניינות אותם.

שירותי קונסיירז' אישיים: כגון סיוע בסידורים, תכנון נסיעות ועזרה במשימות ביתיות הן דוגמאות לשירותים שיכולים להקל מאוד ורבים ישמחו לשחרר. שירותים כאלה יכולים לכלול מיקור חוץ של קניות, הכנת ארוחות ומטלות ביתיות אחרות ומסייעים להפחתת מתח ושיפור האיזון בין עבודה לחיים. חברת Adobe  מציעה מגוון שירותים לתמיכה בעובדים במהלך אירועי חיים חשובים.

 רווחה – להתמודד עם אתגרי החיים:

עולם הטבות הרווחה כיום נותן ברובו לעובדים הטבות שלוקחות להם זמן – אירועים, חוגים, פעילויות. בעולם הישן אלו היו הטבות הגיוניות שיצרו פסקי זמן בתוך יום העבודה לבריאות והתרעננות. במבט קדימה, כשמגיעים למשרד פחות ימים וחשוב למצות אותם לטובת מפגשים, עובדים רבים צורכים את שירותי הפנאי בסביבת הבית. לכן, הטבות רווחה צריכות להתחלף בכאלה שתומכות ביכולת של העובדים להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם בחיים ובעבודה ובכך מפנות להם זמן ומפחיתות להם עומס.

שירותי בריאות מורחבים: הנותנים מענה הוליסטי לבריאות פיזית ונפשית כולל שירותי ייעוץ לתזונה, ניהול מתחים ושאר אתגרי ניהול אורח חיים בריא.Zappos  לדוגמא מציעים תכנית "אימון לחיים" שכוללת מפגשים אישיים עם מאמני חיים מוסמכים המסייעים לעובדים בניווט אתגרי החיים והגדרת יעדים בנושאים אישיים ומקצועיים. אפשר גם להציע מנויים לשירותים פיזיים כמו רשתות כושר או סדנאות בישול בריא או אפליקציות כמו כלים ליוגה, מדיטציה, כושר או שירותי תכנון ארוחות.

סל תמיכה למשפחה: סלי תמיכה בעובדים, לרבות סובסידיות לטיפול בילדיהם, וסיוע במציאת מטפלים מהימנים לבני משפחה מבוגרים, סיוע בהתמודדות עם ביורוקרטיה וכל סיוע נוסף המקטין מהעובדים את העול והמתח ותומך במשפחה. Patagonia  מציעה תכנית תמיכה במשפחה המספקת שירותי גיבוי מסובסדים לטיפול בילדים ומאפשרת לעובדים לנווט באתגרים בלתי צפויים ולשמור על איזון בין עבודה לחיים בזמנים קריטיים.

סל תקציבי גמיש לתרבות, תחביבים ונסיעות: מאפשר לעובדים להתאים את פעילויות הפנאי להעדפות שלהם ולתת להם את היכולת לבחור בין מופעי תיאטרון, תערוכות אמנות, חוגים שונים או אפילו טיול וחופשה ליעדים רחוקים. זה לא מחליף את פעילויות הגיבוש הארגוניות המתרחשות בלי בני משפחה אלא מספק תקציב לפעילויות פנאי במסגרות אישיות.

 צמיחה ולמידה – לא רק בתחום העבודה:

בסביבה המהירה של היום, צמיחה אישית ומקצועית מתמשכת הכרחית לביטחון תעסוקתי ולהתפתחות אישית. בעוד שפלטפורמות למידה, תוכניות פיתוח מותאמות אישית ותוכניות מנטורינג נותרות הכרחיות, הן כבר לא מספיקות. עובדים צריכים את הכלים לקחת אחריות על הצמיחה והלמידה שלהם דרך אפיקים שונים.

שבתון קריירה: פסקי זמן ממושכים לפיתוח קריירה עם ביטחון תעסוקתי מובטח עם חזרתם מאפשרים ומעודדים את העובדים לחקור מסלולי קריירה חדשים, להתנסות במיזמים או לעסוק בפרויקטים אישיים. אלה יכולים לכלול גם גישה לתוכניות חילופין בינלאומיות או פרויקטים רב תחומיים מחוץ לארגון כדי לחשוף אותם לנקודות מבט חדשות, לבנות את הרשת המקצועית שלהם ולעזור להם לצמוח מעבר לעיסוקי היום יום.

מלגת התפתחות אישית: מאפשרת לעובדים להשקיע בפעילויות ומשאבים המשפרים את הידע והכישורים שלהם, כולל השתתפות בכנסים, הרשמה לקורסים, הכשרות או הסמכות, רכישת ספרים או מנויים או אפילו עבודה עם מאמן על אתגרים ומטרות צמיחה. מלגה כזו מעבירה את האחריות לעובדים שכן הם חייבים להחליט במה להתמקד.

זמן פרויקטים אישיים: במהלך שעות העבודה מאפשר לעובדים לממש פרויקטים בתחומי עניין אישיים כולל מיזמים צדדיים. זמן כזה הוא לא רק דלק ליצירתיות וחדשנות אלא גם מסר ברור של תמיכה בתחומי העניין והשאיפות האישיים שלהם מעבר לתפקידם העיקרי. חברת Atlassian's  מאפשרת לעובדים להגדיר פרויקט, לאסוף סביבו צוות ואז לעמוד במגבלה של לוז ותקציב כדי להתנסות במקביל לעיסוק בתחומי העניין גם במיומנויות ניהול וביצוע.

רווחה ועצמאות פיננסית  – כדי שלא יחסר:

לרווחתם הפיננסית של העובדים יש השפעה עמוקה על המחוברות והפרודוקטיביות שלהם. ההטבות בתחום מעצימות את העובדים לקבל החלטות פיננסיות מושכלות, לתכנן את עתידם ולהשיג את יעדיהם הפיננסיים כולל קבלת החלטות בנושאי קריירה ופרישה.

סל שירותים מקצועיים: שמספק לעובדים גישה לשירותים מותאמים אישית כגון תכנון פיננסי, אימון קריירה או ייעוץ משפטי. הטבה זו מדגימה את המחויבות של הארגון לתמוך בעובדים במתן מענה לצרכיהם הספציפיים ומעצימה אותם לקבל החלטות מושכלות בהיבטים שונים של חייהם.

חינוך לבריאות פיננסית: כולל סדנאות, מושגי יסוד וכלים בנושאים כמו תקציב, השקעות, ניהול משק בית ושאר תחומי ידע פיננסי כדי לתמוך בעובדים בפיתוח הכישורים וההבנה הדרושים לניהול הכספים שלהם ביעילות ולהשגת יעדיהם הפיננסיים ארוכי הטווח.

קרן סיוע: מעניקה לעובדים את האפשרות להקצות משאבים היכן שהם נחוצים ביותר, בין אם זה עבור הוצאות בלתי צפויות, חשבונות רפואיים, תיקונים בבית או מצבי חירום. חברת Boxed  מספקת לעובדים גישה לסיוע כספי להוצאות בלתי צפויות, ועוזרת להם לשמור על יציבות כלכלית בזמנים מאתגרים.

גיוון והכלה – כוחם של ההבדלים:

ההטבות ממלאות גם הן תפקיד חשוב במחויבות של ארגון לגיוון והכלה בכך שהן מבטיחות שכל אדם ירגיש מוערך, כלול ומועצם לתרום כמיטב יכולתו.

סיוע במסע להורות: תוכנית זו מכירה באתגרים שעובדים עלולים להיתקל בהם בעת הקמת או הרחבת משפחותיהם ומציעה תמיכה בכל הקשור בטיפולי פוריות, באימוץ, בבדיקות גנטיות ובמסעות האישיים של העובדים להורות. קבוצות הורים יכולות לספק תוכניות חונכות להורים אחרים, פלטפורמות לשיתוף משאבים כגון עזרה בטיפול בילדים, וסדנאות בנושא הורות ושילוב פנאי-עבודה, ובכך להקל על האתגרים של הורים ולטפח סביבה תומכת שבה העובדים יכולים לשגשג הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

חופשת התנדבות: הן חופשות ייעודיות המאפשרות לעובדים לעסוק בעבודה התנדבותית או בשירות קהילתי והן מאפשרות לעובדים לתרום מזמנם ומכישוריהם למטרות שהם נלהבים מהם, תוך השפעה חיובית על הקהילה תוך השגת תחושה עמוקה יותר של חיבור והגשמה בעבודתם. Salesforce למשל מספקת לעובדים שישה ימי חופשה בתשלום בשנה למטרות אישיות. עובדים יכולים לנצל את הזמן הזה כדי לעסוק בעבודה התנדבותית או לתמוך במטרות צדקה משמעותיות עבורן.

תקציב אירועי חיים: מספקת תמיכה כלכלית או שירותים כדי לאפשר לעובדים לחגוג אירועי חיים משמעותיים כגון חתונות, ימי נישואין, גיוס או סיום לימודים ומאפשרת להם ליצור זיכרונות ולהרגיש את הוקרת הארגון.

אין טעם פשוט להמשיך בסל ההטבות הישן. זה הזמן להתחדש. והמפתח לעיצוב הטבות לעולם העבודה החדש טמון בהבנת הצרכים המשתנים של העובדים בתוך הסביבה המשתנה של העבודה והתאמתם לתרבות ולערכים של הארגון. על ידי מתן הטבות ייחודיות ומותאמות, חברות יכולות לבדל את עצמן, להגביר את שביעות הרצון של העובדים ולשמר אותם ממקום של מחוברות ומשמעות. יש לנו הזדמנות לייצר סביבת הטבות שמאפשרת לנו לגלות ולמצות את מלוא הפוטנציאל של העבודה, הקריירה והדרך בה אנו חיים.

לינק לטור בדה מרקר 14.06.2023

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי