מגמות: תעשייה מסורתית? אין דבר כזה

התוכן בעמוד זה מתורגם גם ל -

עולם העבודה העתידי רלוונטי גם בתעשייה מסורתית, ארגוני ייצור, מפעלים, קמעונאות.

הרצאה מותאמת להנהלות ובעלי תפקידים בתעשייה מסורתית, בשיח אסטרטגי, לתכנית שנתית, לצורך הבנת השינויים הנדרשים לתהליכי אוטומציה ודיגיטציה בתעשייה מסורתית, תעשייה 4.0, תעשייה 5.0 ועם הפנים לתעשייה 6.0.

ארגוני ייצור נמצאים עכשיו בצומת. טכנולוגיות רבות עוצמה זמינות להעביר אותם לעולם של תעשייה 4.0 כשהן מעצבות מחדש את עולמות הייצור מרצפת המפעל, דרך שרשראות האספקה, הלוגיסטיקה ועד לקשר עם הלקוחות. אבל הליבה של תעשיה 4.0 אינה רק הגברת האוטומציה של הקו עצמו אלא כל הטכנולוגיות שמלוות את התהליך הזה.

אם פעם תפקידי הייצור היו ידיים עובדות, ברגים במערכת, הדיגיטציה של מפעלים משנה את העבודה והתהליכים, מעצימה את הדו קיום של אנשים וטכנולוגיה ומעצבת מחדש תפקידים ותחומי אחריות. שילוב מערכות מידע ברצפת הייצור תייתר הזנת נתונים ידנית ותשים בידי העובדים את היכולת לקבל החלטות שהיו בעבר נחלתם של מהנדסים ומנהלים בלבד. כניסת רובוטים לקו וסביבו תחליף עבודת כפיים קשה ותצריך מהעובדים ללמוד יכולות מותאמות לעולם משתנה. ודיגיטציה של תהליכי עבודה תסגור את הפער בין הידע של העובדים הותיקים שפורשים לבין העובדים החדשים שמצטרפים. ובין העובדים החדשים תגלה התעשייה המסורתית שהיא צריכה להעסיק אנשים שלא עבדו בעבר במפעל כולל מהנדסים, מדעני נתונים, מומחי רשת ועוד מגוון עיסוקים שאנחנו עדיין לא מבינים.

בתוך כל אלה, התעשייה, הבנויה על יסודות מוצקים ושיטות עבודה מבוססות, טועה לחשוב שעולם העבודה המשתנה לא נוגע לה. מתוך התפיסה שרצפת הייצור היא מקום והעובדים אינם עובדי ידע, התעשייה מתפתה להתמקד בטרנספורמציה הדיגיטלית ולהתעלם מהטרנספורמציה האנושית – זו שנדרשת בפנים וזו שמתרחשת בחוץ.

ניתן להתאים את מיקוד ההרצאה ואורכה על פי נושאי המיקוד הייחודיים לכם. דוגמא לשקפים:

שקופית קודמת
שקופית הבאה

 

סדנאות למנהלים:

ליעוץ והתאמה אישית

צירפתי אותך לניוזלטר השבועי, ניתן להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי