ארגונים ומנהלים

ארגונים בקורונה – ומעבר

משבר הקורונה מאיץ את המפגש של עולם העבודה העתידי עם המציאות. הוא מכריח אותנו להתמודד לאורך זמן עם שגרת חרום.
והכלים להתמודדות הזו דורשים מאיתנו להסתכל אחרת על כל מרחב העבודה, האנשים והניהול בארגון. 

איך מתארגנים לשגרה החדשה? ואיך מכינים את הארגון ליום שאחרי?

ידענו כבר שאנחנו בעולם העבודה המשתנה. האסטרטגיות של העולם החדש מאתגרות את רוב המבנים והתהליכים הארגוניים. קשה לנו לגייס את מי שהיינו רוצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות עם מי שאנחנו כבר לא צריכים, לא ברור איך מנהלים בארגון תהליכי פיתוח אפקטיביים, אם מערכות התגמול ההנעה שלנו עושות את העבודה ואיך ורותמים את האנשים, במיוחד את הדורות החדשים, לעשייה מחויבת.

ואז הגיע משבר הקורונה וככל שעובר הזמן אנחנו מבינים שצריך לעבור מספרינט למרתון, מניהול מצב חרום להתנהלות ממושכת בשגרת חרום. 

האנשים מתחילים להתעייף. החיים רחוקים ממסלול נורמלי גם בבית וגם בעבודה. אבל אין לנו ברירה. אנחנו חייבים להתארגן לשגרה שתהיה אחרת ממה שהכרנו, לבחון מחדש את התהליכים, להתאים הכשרות, צורות עבודה, גמישות, ניהול, הכשרות, תגמול ותנאים. 

אני נירית כהן וכבר שנים שאני משלבת את הניסיון הארגוני ביחד עם ידע נרחב על כל מה שמשתנה בעולם העבודה סביבנו כדי לתרגם את השינויים בעולם העבודה לטרנספורמציות הנדרשות לכולנו. 

את כל הידע והתהליכים שפיתחתי אשמח להתאים לאתגרים שלכם במגוון פתרונות שדי שנוכל לזהות את התהליכים והכלים העומדים לרשותנו בארגון, כמנהלים, כאנשי משאבי אנוש, כעובדים, לוודא שגם אנחנו וגם הארגון נהיה מוכנים. 

ליווי ויעוץ בארגונים: כשהעתיד פוגש את המציאות

עולם העבודה המשתנה מפגיש אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות בסוגיות מוכרות. דווקא בתקופה זו יש במרחב הגמישות שעולם העבודה החדש מקנה לנו הזדמנות להתמודד עם האתגרים
בכל עולמות השיח שאתם מנהלים עכשיו, בנושאים כגון ניהול העבודה, ניהול גמישויות, הצורך לקיים תהליכי פיתוח וגם השלכות על ניהול, קבלת החלטות ואופן התנהלות העבודה. במקביל, גם תחומים ותיקים כמו תגמול, שימור עובדים וניהול ביצועים עוברים טרנספורמציות כדי להתאים אותם לאתגרים.

גם לפני המשבר, לרוחב רבים מהתהליכים, המבנים והתרבות הארגונית היה לנו ברור שצריך להתאים את הכלים של ההווה בראי השינויים של העתיד. אלה שמגיעים מתוך העולמות הפנימיים והאסטרטגיה הארגונית, ואלה שמגיעים מתוך שינויים גדולים מבחוץ כולל שינויים בעולמות הטכנולוגיה, הדמוגרפיה והעולם הגלובלי. המשבר הזה מאיץ חלק מהתהליכים שכבר בחנו ומייצר צרכים חדשים שלא היו שם קודם. 

מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים, בצורה פרטנית וגם בצוותי עבודה ייעודיים, ליצירה ויישום של אסטרטגיות בתהליכי טרנספורמציה על פני במגוון רחב של תחומי שינוי בארגון ובראיית מגמות וצרכי עתיד, מתוך התעשייה, המקצועות והצרכים הפנימיים.

את כל הידע, המומחיות והניסיון שצברתי, הן בעולם הארגוני והן בעולם העבודה המשתנה, אשמח להתאים לאתגרים שלכם במתן ייעוץ אישי שיאפשר להפגיש את העתיד עם המציאות .בליווי והייעוץ תקבלו מענה מחקרי- יישומי הכולל כלים פרקטיים להוביל שינוי, להשפיע על החלטות ארגוניות ואסטרטגיות ולמצוא פתרונות לבעיות ניהוליות.


ערכות להורדה לתהליכים ארגוניים:

לינק להשתתפות: בהתארגנות של הארגון שלכם לריחוק חברתי ועבודה מהבית, מה הקושי או האתגר הגדול ביותר שאתם מתמודדים אתו ואתם נדרשים לפתור כדי לצלוח את התקופה ואולי אפילו להתפתח איתה?
הערכה הזו בשבילכם אם אתם רוצים לתכנן את המסע הארגוני בחודשים הקרובים ממצב החרום, דרך שגרת החרום ולמידה שתבוא עד שנגיע אל הארגון שאחרי.
מוזמנים להוריד את ה Benchmarking ממפגש למידה בין מובילי שיח בארגונים גדולים שעסוקים בצורך להתאים את האנשים לארגון המשתנה.
בתקופה הזו אנחנו נאלצים לנתק את העבודה ממקום העבודה ולאפשר לאנשים לעבוד מהבית. לשם כך הכנו לכם ערכה הכוללת טיפים למדיניות, התאמת תהליכים שוטפים וגם הצעה לניהול פיילוט מסודר.

הרצאות לארגונים

גם בתקופה זו, במגוון צורות, בשידור חי או מוקלט

למנהלים, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה מעבר לזמן ולמקום.

מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים ומרחב האפשרויות העומד בפני הארגון, מנהלים ואנשים. ההרצאה של נירית נתפרת במיוחד לצרכי הארגון ומאירה את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על היבטים שונים של הארגון, כולל אפשרויות הרחבה במגוון תחומים כולל: השלכות על ניהול וחיבור עובדים, גישה לטאלנט, פיתוח ומסלולי הכשרה, מיומנויות עתיד, השינויים בכל מהלך חיי העובד בארגון וגם תהליכי פיתוח קריירה ושילוב עבודה בחיים.

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הדגשים להרצאה. דוגמאות:

השפעת משבר הקורונה על קריירות, ארגונים ומדיניות. למנהלים וארגוני משאבי אנוש, איך נראה המסע שנעבור בחודשים הקרובים ואיך נעצב את הארגון שאחרי.
משבר הקורונה מלמד אותנו שיעור על עבודה מרחוק, גם במקומות שחשבנו שזה לא אפשרי. איך עושים את זה נכון?
כמנהלים אנחנו מרגישים את השינוי בחוזה של העובד עם הארגון. בהרצאה זו נבין את הסיבות מאחורי השינויים ונסקור את הכלים החדשים בידיים של מנהלים לחבר ולשמר עובדים בארגון.
השפעת משבר הקורונה על קריירות, ארגונים ומדיניות. למנהלים וארגוני משאבי אנוש, איך נראה המסע שנעבור בחודשים הקרובים ואיך נעצב את הארגון שאחרי.
ההרצאה בוחנת איך השינויים בעולם העבודה משליכים על המשרד הפיזי
בעידן הזה שינויים הם המצב היציב. איך השתנה תפקיד המנהל ומה מאפיין את המנהל של העידן החדש?

סדנאות לעובדים ומנהלים

הסדנאות של נירית מותאמות למנהלים, עובדים, וצוותי משאבי אנוש וניתנות להעברה במגוון דרכים כולל בהקלטה או בשידור לייב.

כחלק מתהליכים ארגוניים העוסקים במוטיבציה וחיבור עובדים, בתהליכי פיתוח עובדים או מעבריות בין תפקידים, כשצריך להסיר התנגדויות וחסמים ולרתום אנשים לשינוי, לעזור למנהלים ו/או לעובדים לקחת אחריות להצלחה אישית וארגונית, לעורר מודעות לצרכים המשתנים של הדורות החדשים ושל האסטרטגיה המשתנה.

בהתאם למטרות ולצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף. דוגמאות:

עובדים מרחוק? חולמים לעבוד מהבית או מהקפה השכונתי? קורס דיגיטלי חינם בו נכיר פרקטיקות וכלים לעבודה מרחוק
השינויים בעולם עבודה משליכים על תהליכים רבים בארגון ● בסדנה זו נפגיש את העתיד עם המציאות שלכם
כשעולה הצורך להביא למנהלים כלים חדשים לתמוך בחיבור ומוטיבציה של עובדים ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ולשחרר חסמים והתנגדויות
כשצריך לעורר אנשים למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה אישית ובארגון ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ואחריות עובדים על פיתוח וניהול קריירה
כשצריך לפתוח חשיבה אחרת על תפקיד משאבי אנוש בארגון המשתנה ● כשרוצים להוביל את השיח האסטרטגי אל העתיד
ליעוץ והתאמה אישית 

הרצאות לצפייה

מוזמנים לצפות בהרצאות בנושא

כנס בנושא התארגנות ארגונים לעבודה
27.5.20
Play Video

בחסות הקורונה: מסע הארגונים ממה שהיה למה שיהיה

כנס וירטואלי למנהלים בשירות הציבורי
10.5.2020
Play Video

וובינר: איך להיות פרודוקטיבים מרחוק?

Work2.0 Podcast
11.03.2020
Play Video

Talents and Orgs in the #FutureOfWork with @NiritCohen

כנס WELL שפיים
12.2.2020
Play Video

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017
Play Video

The future of careers

אוניברסיטת תל אביב
09.2016
Play Video

על יחסי עבודה בעולם העבודה העתידי

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018
Play Video

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס תובנת ההמונים וחקר העתיד באונ בר אילן
12.3.2012
Play Video

פרויקט סביבת העבודה העתידית

כנס החדשנות של משטרת ישראל במעמד שמעון פרס
8.12.2014
Play Video

עולם העבודה העתידי

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018
Play Video

מסלול חיי הקריירה המשתנה

כנס ניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית גליל מערבי
4.1.2016
Play Video

אתגרים ארגוניים בעולם העבודה העתידי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלי…

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

תא”ל עודד בסיק
מפקד "עוצבת הפלדה"

בהוקרה על הרצאתך ביום מטה מח”טים “עוצבת הפלדה”

מיכל ינאי
תכנון אסטרטגי, ידידות טורונטו

שמחנו לארח את נירית ביום עיון בנושא סביבת העבודה המשתנה. נירית עוררה עניין רב בקרב המשתתפים והצליחה להעביר בזמן קצר תכנים שהוסיפו ידע מעשי לעובדים. ניכר כי שיחת ההכנה עם נירית השתקפה בתכנים ובדרך בה הועברו. מזה זמן רב שלא נפגשתי במרצה שדייקה את עצמה עבור קהל השומעים שלה בצורה כך-כך מושלמת.

רותי אקמן
סמנכ"ל משאבי אנוש, אלכם מדיקל

את נירית כהן פגשתי סביב תכנית אסטרטגית של משאבי אנוש לקראת החלפת המנכ”ל. היא עזרה לי בחשיבה ובתכנון תהליכים שיתמכו בשינויים בעיקר תרבותיים בארגון. נירית בעלת יכולת לקלוט בזמן קצר את ה DNA של הארגון ולהתאים את שיח לאתגרים הספציפיים שלנו, נעימה תקשורתית קשובה. ממליצה מאוד.

עמית אטיאס
רכזת הדרכה, נמל אשדוד

ההרצאה שלה על עולם העבודה העתידי היתה מרתקת ועזרה להנהלה בההבנה כי הידע, המקצוענות והניסיון שצברנו לא בהכרח ישמשו אותנו בעולם של מחר ועלינו לקחת אחריות על ניהול הקריירה שלנו. ממליצה לשמוע את ההרצאה!

מיכל ענבל-יעקבסון
סמנכ"ל משאבי אנוש, BDO ישראל

בתהליך גיבוש תוכנית אסטרטגית, השאלות המאתגרות שנירית שאלה והידע העשיר שהביאה עימה עזרו לי בבהירות ומיקוד הכיוונים. בהמשך נירית תרמה לחיבור של ההנהלה לתוכנית בהרצאה מרתקת על המגמות והשינויים בעולם העבודה שם נגעה בשאלות שמעסיקות אותנו כמנהלים ופתחה לנו את המחשבה לכיוונים חדשים.

אלוף אביב כוכבי
סגן הרמטכ"ל

תודה על תרומתך המשמעותית לפיתוח תחום בניין הכוח בצה”ל.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם בגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת. 
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא מנהלים וארגונים

משבר הקורונה הוא הזדמנות לארגונים לעצב מחדש את ההטבות לעובדים בהתאם לצרכי עולם העבודה החדש ולהיפטר מהטבות שהתקבעו אבל כבר לא רלוונטיות
משבר הקורונה לוקח לקצה את האתגר של עסקים למקסם ערך לכולם – מהמשקיעים ועד העובדים
מנהיגים שסופגים אי וודאות הם מנהיגים בכל הרמות בארגון שמקטינים את אי הוודאות עבור אחרים בכך שהם מייצרים כיוון כללי ומציעים פתרונות ודרכים לנוע קדימה, ובכך מאפשרים לאנשים שלהם לעבוד. אלה אנשים שמתמקדים במה שאפשר לעשות ומראים את הדרך קדימה, לנווט בדרך הלא-מוכרת.
במפגש פנים אל פנים אנחנו מקבלים מידע לא מילולי שהולך לאיבוד באמצעי התקשורת הדיגיטליים • במיוחד בעולם העבודה, אנחנו צריכים ללמוד לדבר אחרת
מה אפשר ללמוד מחברות שעובדות מהבית בשגרה כדי להיערך למשבר הקורונה
התפרצות הקורונה היא ההזדמנות של ארגונים ליצור פיילוט לדרכי עבודה שונות
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג