fbpx

ארגונים ומנהלים

להכין את העתיד בארגון

כשהאסטרטגיה של הארגון דורשת משהו אחר גם מהאסטרטגיה של האנשים.
כשברור שארגון מוכן עתיד (Future-Fit) מצריך לבחון את התהליכים הקיימים.
כשצריך לסגור את הפערים בין היכולות הקיימות בארגון לבין הצרכים המשתנים.
כשמתחילים לראות את ההשלכות של הדיגיטציה והאוטומציה על אנשים ותפקידים.
כשאתם מבינים שמה שהביא אתכם לכאן לא ייקח אתכם לשם.

ברוכים הבאים אל עולם העבודה המשתנה. האסטרטגיות של העולם החדש מאתגרות את רוב המבנים והתהליכים הארגוניים. קשה לנו לגייס את מי שהיינו רוצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות עם מי שאנחנו כבר לא צריכים, לא ברור איך מנהלים בארגון תהליכי פיתוח אפקטיביים, אם מערכות התגמול ההנעה שלנו עושות את העבודה ואיך ורותמים את האנשים, במיוחד את הדורות החדשים, לעשייה מחויבת.

אני נירית כהן וכבר שנים שאני משלבת את הניסיון הארגוני ביחד עם ידע נרחב על כל מה שמשתנה בעולם העבודה סביבנו כדי לתרגם את השינויים בעולם העבודה לטרנספורמציות הנדרשות לכולנו.

את כל הידע והתהליכים שפיתחתי אשמח להתאים לאתגרים שלכם במגוון פתרונות שדי שנוכל לזהות את התהליכים והכלים העומדים לרשותנו בארגון, כמנהלים, כאנשי משאבי אנוש, כעובדים, לוודא שגם אנחנו וגם הארגון נהיה מוכנים.

ליווי ויעוץ בארגונים: כשהעתיד פוגש את המציאות

עולם העבודה המשתנה מפגיש אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות בסוגיות מוכרות.
יש שיח חדש בנושאים כגון ניהול טאלנט, ניהול גמישויות, התפתחות וקריירה, מיומנויות עתיד וגם השלכות על ניהול, קבלת החלטות ומבנים ארגוניים. במקביל, גם תחומים ותיקים כמו תגמול, שימור עובדים וניהול ביצועים עוברים טרנספורמציות כדי להתאים אותם לעולם החדש.

לרוחב רבים מהתהליכים, המבנים והתרבות הארגונית אנחנו מבינים שצריך להתאים את הכלים של ההווה בראי השינויים של העתיד. אלה שמגיעים מתוך העולמות הפנימיים והאסטרטגיה הארגונית, ואלה שמגיעים מתוך שינויים גדולים מבחוץ כולל שינויים בעולמות הטכנולוגיה, הדמוגרפיה והעולם הגלובלי.
מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים, בצורה פרטנית וגם בצוותי עבודה ייעודיים, ליצירה ויישום של אסטרטגיות בתהליכי טרנספורמציה על פני במגוון רחב של תחומי שינוי בארגון ובראיית מגמות וצרכי עתיד, מתוך התעשייה, המקצועות והצרכים הפנימיים.

את כל הידע, המומחיות והניסיון שצברתי, הן בעולם הארגוני והן בעולם העבודה המשתנה, אשמח להתאים לאתגרים שלכם במתן ייעוץ אישי שיאפשר להפגיש את העתיד עם המציאות .בליווי והייעוץ תקבלו מענה מחקרי- יישומי הכולל כלים פרקטיים להוביל שינוי, להשפיע על החלטות ארגוניות ואסטרטגיות ולמצוא פתרונות לבעיות ניהוליות.

הרצאות לארגונים

למנהלים, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה מעבר לזמן ולמקום.

מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים ומרחב האפשרויות העומד בפני הארגון, מנהלים ואנשים. ההרצאה של נירית נתפרת במיוחד לצרכי הארגון ומאירה את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על היבטים שונים של הארגון, כולל אפשרויות הרחבה במגוון תחומים כולל: השלכות על ניהול וחיבור עובדים, גישה לטאלנט, פיתוח ומסלולי הכשרה, מיומנויות עתיד, השינויים בכל מהלך חיי העובד בארגון וגם תהליכי פיתוח קריירה ושילוב עבודה בחיים.

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הדגשים להרצאה. דוגמאות:

העבודה היא כבר לא מקום שהולכים אליו אלא משהו שאנחנו עושים. ולשינוי הזה יש השלכות מרחיקות לכת על אנשים וקריירות, על ארגונים ומנהלים וגם על חברה וחינוך.
כמנהלים אנחנו מרגישים את השינוי בחוזה של העובד עם הארגון. בהרצאה זו נבין את הסיבות מאחורי השינויים ונסקור את הכלים החדשים בידיים של מנהלים לחבר ולשמר עובדים בארגון.
בעידן הזה שינויים הם המצב היציב. איך השתנה תפקיד המנהל ומה מאפיין את המנהל של העידן החדש?
ההרצאה סוקרת את השינויים בעולם העבודה מנקודת המבט של ארגון משאבי אנוש ומציעה מבט חדש על האופן שבו משאבי אנוש בארגון היום יכולים לזהות את נקודות המפתח המשפיעות על הצלחת הארגון ועל מעגל החיים של העובד.
העבודה מפסיקה להיות מקום שהולכים אליו והופכת להיות משהו שאנחנו עושים. בהרצאה זו נסקור את המאפיינים החדשים של מסע הקריירה בעידן החדש.
ההרצאה בוחנת איך השינויים בעולם העבודה משליכים על המשרד הפיזי

סדנאות לעובדים ומנהלים

הסדנאות של נירית מותאמות למנהלים, עובדים, וצוותי משאבי אנוש

כחלק מתהליכים ארגוניים העוסקים במוטיבציה וחיבור עובדים, בתהליכי פיתוח עובדים או מעבריות בין תפקידים, כשצריך להסיר התנגדויות וחסמים ולרתום אנשים לשינוי, לעזור למנהלים ו/או לעובדים לקחת אחריות להצלחה אישית וארגונית, לעורר מודעות לצרכים המשתנים של הדורות החדשים ושל האסטרטגיה המשתנה.

בהתאם למטרות ולצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף. דוגמאות:

השינויים בעולם עבודה משליכים על תהליכים רבים בארגון ● בסדנה זו נפגיש את העתיד עם המציאות שלכם
כשעולה הצורך להביא למנהלים כלים חדשים לתמוך בחיבור ומוטיבציה של עובדים ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ולשחרר חסמים והתנגדויות
כשצריך לעורר אנשים למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה אישית ובארגון ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ואחריות עובדים על פיתוח וניהול קריירה
כשצריך לפתוח חשיבה אחרת על תפקיד משאבי אנוש בארגון המשתנה ● כשרוצים להוביל את השיח האסטרטגי אל העתיד
ליעוץ והתאמה אישית

הרצאות לצפייה

מוזמנים לצפות בהרצאות בנושא

Work2.0 Podcast
11.03.2020
Play Video

Talents and Orgs in the #FutureOfWork with @NiritCohen

כנס WELL שפיים
12.2.2020
Play Video

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017
Play Video

The future of careers

אוניברסיטת תל אביב
09.2016
Play Video

על יחסי עבודה בעולם העבודה העתידי

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018
Play Video

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס תובנת ההמונים וחקר העתיד באונ בר אילן
12.3.2012
Play Video

פרויקט סביבת העבודה העתידית

כנס החדשנות של משטרת ישראל במעמד שמעון פרס
8.12.2014
Play Video

עולם העבודה העתידי

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018
Play Video

מסלול חיי הקריירה המשתנה

כנס ניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית גליל מערבי
4.1.2016
Play Video

אתגרים ארגוניים בעולם העבודה העתידי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלי…

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

תא”ל עודד בסיק
מפקד "עוצבת הפלדה"

בהוקרה על הרצאתך ביום מטה מח”טים “עוצבת הפלדה”

מיכל ינאי
תכנון אסטרטגי, ידידות טורונטו

שמחנו לארח את נירית ביום עיון בנושא סביבת העבודה המשתנה. נירית עוררה עניין רב בקרב המשתתפים והצליחה להעביר בזמן קצר תכנים שהוסיפו ידע מעשי לעובדים. ניכר כי שיחת ההכנה עם נירית השתקפה בתכנים ובדרך בה הועברו. מזה זמן רב שלא נפגשתי במרצה שדייקה את עצמה עבור קהל השומעים שלה בצורה כך-כך מושלמת.

רותי אקמן
סמנכ"ל משאבי אנוש, אלכם מדיקל

את נירית כהן פגשתי סביב תכנית אסטרטגית של משאבי אנוש לקראת החלפת המנכ”ל. היא עזרה לי בחשיבה ובתכנון תהליכים שיתמכו בשינויים בעיקר תרבותיים בארגון. נירית בעלת יכולת לקלוט בזמן קצר את ה DNA של הארגון ולהתאים את שיח לאתגרים הספציפיים שלנו, נעימה תקשורתית קשובה. ממליצה מאוד.

עמית אטיאס
רכזת הדרכה, נמל אשדוד

ההרצאה שלה על עולם העבודה העתידי היתה מרתקת ועזרה להנהלה בההבנה כי הידע, המקצוענות והניסיון שצברנו לא בהכרח ישמשו אותנו בעולם של מחר ועלינו לקחת אחריות על ניהול הקריירה שלנו. ממליצה לשמוע את ההרצאה!

מיכל ענבל-יעקבסון
סמנכ"ל משאבי אנוש, BDO ישראל

בתהליך גיבוש תוכנית אסטרטגית, השאלות המאתגרות שנירית שאלה והידע העשיר שהביאה עימה עזרו לי בבהירות ומיקוד הכיוונים. בהמשך נירית תרמה לחיבור של ההנהלה לתוכנית בהרצאה מרתקת על המגמות והשינויים בעולם העבודה שם נגעה בשאלות שמעסיקות אותנו כמנהלים ופתחה לנו את המחשבה לכיוונים חדשים.

אלוף אביב כוכבי
סגן הרמטכ"ל

תודה על תרומתך המשמעותית לפיתוח תחום בניין הכוח בצה”ל.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם בגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת.
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא מנהלים וארגונים

מה אפשר ללמוד מחברות שעובדות מהבית בשגרה כדי להיערך למשבר הקורונה
התפרצות הקורונה היא ההזדמנות של ארגונים ליצור פיילוט לדרכי עבודה שונות
שלוש תובנות בעקבות הפערים ההולכים וגדלים בין הכישורים הקיימים של עובדים לתפקידים החדשים שהם נדרשים למלא
את המסע אל עבר 2020 התחלתי ב 2010. הקמנו פרויקט חשיבת עתיד, במתודולוגיות סדורות, מתוך הבנה שאנחנו צריכים להבין איזה מקום עבודה נרצה להיות ב 2020 בכדי שנוכל על בסיס תמונת העתיד הזו לייצר את התוכניות לעשור הקרוב, זה שהסתיים. השבוע חזרתי אל המסמכים, הסרטונים, הראיונות, כדי לבדוק מה קרה, מה עוד לא קרה ומה ממש לא נראה שיקרה.
בעשור הקרוב נהיה כולנו שותפים בבריאה ושימוש בעולמות חדשים, כאלה המשלבים את המציאות עם מה שאינו מציאות. אולי זה לא מאד שונה במהות מהסיפורים שסופרו סביב מדורה, על קירות, בספרים ובתמונות וסרטים, אבל האופן בו יטושטשו הגבולות לא דומה למה שהכרנו. ועוד משהו, בסיפורים של העידן החדש אנחנו נוכל בזמן אמת לערוך אותם. הטכנולוגיות האלה יאפשרו לנו לשלוט במה שאנחנו רואים, לטוב ולרע. ואין ספק שיש כאן המון שאלות שהטכנולוגיה לבדה לא תדע להתמודד איתן ואנחנו, בני האדם, נצטרך להגדיר בשנים הקרובות. איך נגלה דברים חדשים אם לא נראה אותם? איך נבחין בין קשרים אנושיים אם אין משמעות לרקע ועומק היכרות? מה יקרה למציאות אם אפילו היא כבר לא תהיה מציאות? ומי ישלוט בכל זה?
לא צריך הרבה דמיון בשביל להבין איך ארגונים ורשויות יכולים לקחת את איסוף המידע הזה רחוק מדי
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג