מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק ושימור עובדים בעולם החדש קשורים ביכולת של העובדים לנהל את הקריירה שלהם בארגון

מיתוג מעסיק בארגונים: 

העולם החדש משנה את מהלך הקריירה ובכך גם את האופן שבו אנשים מצפים להתנהל בתוך ארגונים. תפקידו של מיתוג מעסיק בארגון:

 • לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים שימור עובדים כולל מהלכי קריירה של שיחות אישיות, מעברים בין תפקידים, מסלולי קידום ופרישה 
 • לתמוך בתהליכים אישיים וארגוניים שמאפשרים לאנשים להבין איך נראית הקריירה באופן בלתי תלוי בתפקיד וארגון, לעודד לקיחת אחריות אישית של הפרט על הקריירה
 • לעודד מנהלים לחשוב גם על הקריירה שלהם, ובכך לעורר את המודעות שלהם גם מול ההתפתחות שלהם עצמה וגם לשיח הקריירה שהם צריכים לנהל עם העובדים שלהם.

ברמה האישית: 

קריירה צריך לנהל. בעידן החדש, יציבות תעסוקתית תלויה קודם כל בנו, ביכולת שלנו להישאר מעודכנים ולנהל את הקריירה שלנו ולתכנן את המסלול שלה, להבין במה אנחנו טובים ומה חשוב לנו על מנת להצליח. 

 • לעורר למודעות, אחריות ופרואקטיביות בכל הנוגע לפיתוח הקריירה האישית 
 • להבין את התהליכים המשפיעים על הקריירה שלנו
 • להקנות כלים מעודכנים ומותאמים לניהול הקריירה בעולם העבודה החדש
 • להגדיר מטרות אישיות ולבנות תכנית פיתוח אישית שניתנת ליישום

ולעוסקים בקריירה:

ליועצים, לאנשי משאבי אנוש, לעמותות הרבות הפועלות בתחום וגם לאנשי החינוך, ההשכלה והמדיניות הציבורית

חשוב להבין את השינויים שעוברים על מהלך הקריירה ודרכם להבין את כל הכלים החדשים הנדרשים לכל מי שתומך בתחום.

קריירה בתקופת הקורונה

עצרו לנו את החיים? זה הזמן לבחון את הקריירה

לא בחרנו לקחת פסק זמן, נקלענו אל תוכו.
מאחר ועצרו לנו עכשיו את מהלך העבודה התקין, זה הזמן לבחון איפה אנחנו בקריירה. זה לא מחייב אותנו לקבל החלטות, בטח לא אומר שבקרוב נחפש עבודה. זה בסך הכל מזמין אותנו לבחון איפה אנחנו היום ואיפה היינו רוצים להיות והאם יש בכל זאת משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי לגרום לזה לקרות. ריכזנו עבורכם ערכות תוכן בנושאים הקשורים בהשתנות עולם העבודה, ניהול קריירה ושינוי קריירה

שינוי קריירה הרצאה

שינוי קריירה

שינוי קריירה ומחזור הקריירה קבלת העובדה שלקריירה בעולם החדש יש מחזור חיים, זה הצעד הראשון במסע הקריירה החדש. לדור שנמצא היום בפנסיה הייתה לרוב רק

קרא עוד »
מקצועות העתיד כבר לא בעתיד

מקצועות העתיד

מקצועות העתיד בעבר, “ללמוד מקצוע” הייתה הדרך שלנו לעלות על המסלול, זה שהגדיר את מהלך חיי העבודה, הקידום, התנאים, צורות העבודה. ברגע שבחרנו מסלול יכולנו

קרא עוד »

מיתוג מעסיק – ליווי ויעוץ לארגונים

העיסוק בקריירה נוגע היום ברבים. ארגונים מגלים שאין ברירה, כבר אי אפשר להניח שאנחנו אחראיים רק על מחזור חיי העובד בתוך הארגון. כי בעולם שבו אנשים יודעים שהיציבות התעסוקתית שלהם מגיעה מהיכולת שלהם להשאר רלוונטיים בשוק התעסוקה הם מגדירים ציפיות חדשות גם על הניהול וגם מהארגון
כחלק ממיתוג מעסיק, שימור עובדים, תכניות ניהול, פיתוח עובדים, מסלולי קריירה.

כשצריך להניע אנשים לפעולה מתוך הבנה שהם צריכים לקחת אחריות על הקריירה שלהם.
לעורר למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה בארגון, ערך, התנהלות והשפעה.

מיתוג מעסיק – הרצאות וסדנאות קריירה בארגונים:

קריירה צריך לנהל. כי יציבות תעסוקתית כבר לא מגיעה ממקצוע או מעסיק, היא מגיעה מהיכולת שלנו להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה. 

בין אם אתם עוסקים בקריירה בתוך ארגונים מתוך הבנת הקשר בין ניהול קריירה לבין שימור עובדים ומיתוג מעסיק, ובין אם אתם פועלים בארגון שמקדם קריירות או יועצי קריירה, חשוב שתכירו את הכלים החדשים העומדים לרשות אנשים כיום להגדיר את עצמם מקצועית ולמצוא עבודה, לחבור לעשייה. בעולם החדש אנחנו צריכים לדעת לדבר את הערך שאנחנו מביאים, להבין עם מי צריך לחבור כדי לייצר אותו, מי זקוק לנו ואיך הם ידעו שאנחנו קיימים. וזה, זה כבר דורש משהו אחר לגמרי מהאופן בו לימדו אותנו להגדיר את עצמנו, את הקריירה שלנו, את העבודה שאנחנו עושים או רוצים לעשות.

אז אם אתם רוצים להבין איך לסלול את מסע הקריירה שלכם בשנים הקרובות

אם אתם אחראיים בארגון על תהליכי קריירה של עובדים ומנהלים

אם אתם עובדים במסגרת פעילות שתומכת בקריירה של אוכלוסיות ומגזרים

אם אתם יועצי קריירה

ההרצאות והסדנאות של נירית עוסקות בהשלכות השינויים בעולם העבודה על ניהול קריירה מהזווית של העובדים או המנהלים ומספקות כלים להתנהל בתוך השינויים. 

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הדגשים להרצאה. דוגמאות:

משבר הקורונה מזמין אותנו לוותר על המוכר והבטוח לטובת ההזדמנות לעצב מחדש את כל מרחבי העבודה. איך יראה המסע שנעבור ולמה כדאי לא להיות מופתעים.
משבר הקורונה מלמד אותנו שיעור על עבודה מרחוק, גם במקומות שחשבנו שזה לא אפשרי. איך עושים את זה נכון?
אנחנו כבר מזמן לא בדיון על עצם שאלת העבודה מהבית ובימים אלה רובנו עסוקים בהבנה איך הופכים את העבודה מהבית להצלחה. אז איך עושים את זה נכון?
הרצאה מותאמת למחלקות משאבי אנוש שבוחנות את השלכות משבר הקורונה על התפקיד, מרחב התהליכים בארגון ומאפייני העבודה. כדאי לא להיות מופתעים.
הרצאה מרתקת בה תקבלו כלים פרקטיים לזהות את הערך שאתם מביאים ולדעת לדבר אותו. מהי הזהות המקצועית ומהו מרחב האפשרויות שהעולם המאיץ מביא עימו?
יציבות תעסוקתית כבר לא תלויה במעביד, היא תלויה בנו. איך בונים ומנהלים קריירה בעולם העבודה החדש? בואו להכיר את מרחב האפשרויות החדש.

בהתאם למטרות ולצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף. דוגמאות:

כשעולה הצורך להביא למנהלים כלים חדשים לתמוך בחיבור ומוטיבציה של עובדים ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ולשחרר חסמים והתנגדויות
כשצריך לעורר אנשים למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה אישית ובארגון ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ואחריות עובדים על פיתוח וניהול קריירה
עובדים מרחוק? חולמים לעבוד מהבית או מהקפה השכונתי? קורס דיגיטלי חינם בו נכיר פרקטיקות וכלים לעבודה מרחוק
הכלים של העולם החדש יעזרו לעובדים ולמנהלים לקחת אחריות ולנווט את הקריירה בארגון

האירועים הקרובים בהרשמה פתוחה:

אם אתם מכירים את ההרגשה הזו שמשהו כבר לא אותו הדבר, אולי את כבר רואה את הסוף של הדרך עליה צעדת בעשורים האחרונים, אולי אתה מרגיש שזו כבר לא הדרך הנכונה עבורך, שאתה תקוע. לא, אף אחד לא דוחק בך לעשות שינוי אבל אתה יודע שהוא יגיע, אם לא בעוד חודשיים אז עוד שנתיים. מה זה משנה? את חייבת תכנית, אתה רוצה לדעת איך יראו השנים הבאות, לעצב את המשך הקריירה שלך!
הבעיה היא, שאין לך מושג מה את בכלל רוצה לעשות. כשאתה מסתכל קדימה אתה רואה רק מה לא, האפשרויות מעורפלות וקשה לך להבין מה בכלל אפשרי. ואת כל כך רוצה לזהות את השביל הנכון לשנים הבאות, או לפחות את הכניסה אליו, כדי שתרגישי שאת בדרך הנכונה.
העולם סביבנו השתנה. הכלים העומדים לרשותנו למצוא עבודה, לחבור לעשייה, שונים היום מאד ממה שהיה פעם חיבור בין קורות חיים של השכלה וניסיון עם משרה. בעולם החדש אנחנו צריכים לדעת לדבר את הערך שאנחנו מביאים, להבין עם מי צריך לחבור כדי לייצר אותו, מי זקוק לנו ואיך הם ידעו שאנחנו קיימים. וזה, זה כבר דורש משהו אחר לגמרי מהאופן בו לימדו אותנו להגדיר את עצמנו, את הקריירה שלנו, את העבודה שאנחנו עושים או רוצים לעשות.
אם גם אתם בסוג של מבוך בתוך מסע הקריירה, בואו ללמוד את הכלים של עולם העבודה החדש

בסדנה “אסטרטגיה לקריירה” נתנסה בכלים החדשים שמאפשרים לנו לבנות תכנית פעולה לניהול המשך הקריירה שלנו בשנים הקרובות
לייעוץ והקמת מרכזי קריירה והפעילות בתוכם 

מיתוג מעסיק חשוב לגיוס ושימור עובדים

יש מי שקוראים לעידן החדש העידן האנושי, העידן שבו דווקא החלק האנושי שלנו יוביל את מי שאנחנו ומה שנייצר, מתוך הבנה שבעולם העבודה החדש ארגונים חייבים לוודא שהעובד מביא אל תוך העשייה לא רק את ראשו אלא גם את ליבו ולכן גם מיתוג אישי. ובשביל לאפשר את האדם שבארגון, חייבים לתת את הדעת גם על מיתוג מעסיק וגם על חיבור תהליכי פיתוח מנהלים התבונן בעבודה דרך נקודת המבט של העובד כלקוח ולהגדיר מחדש את החוויה של העובד.

בפשטות, מיתוג מעסיק נשען על היכולת לראות את עולם העבודה דרך העיניים של העובד, כולל כל מה שהוא או היא עוברים בהקשר של העשייה עצמה, בתהליכים מול הארגון, בהקשר של המקום הפיזי, כלי העבודה, הנהלים, המפגש עם מנהלים ועמיתים. הממדים המרכיבים את חווית העובד כוללים:

 1. שייכות – התחושה שאנחנו חלק מצוות, קבוצה או ארגון
 2. יעוד (Purpose) – ההכרה שהעבודה שלנו משמעותית
 3. הישגים – הידיעה שיש הישגים ותוצאות לעשייה שלנו
 4. אושר – התחושה שעולה בנו סביב ובהקשר של העבודה
 5. נמרצות – קיומה של אנרגיה, התלהבות והתרגשות בעבודה.

השאלה המעניינת באמת היא איך מייצרים תחושות כאלה, של שייכות, יעוד, תחושת הישג, אושר ונמרצות? וכאן אנחנו חוזרים אל פיתוח מנהלים כי ההתנהלות עבודה אנושית בארגון מושפעת ישירות מהתנהלות מנהלים בעולם החדש.

יש כאן מסר מאד חזק לצרכי פיתוח מנהלים. כל מה שאתם בוחרים להגיד ולעשות וגם כל מה שאתם בוחרים לא להגיד ולא לעשות, כל אלה מעצבים מיתוג מעסיק דרך עיצוב הגורמים שישפיעו בסופו של דבר על החוויה של העובד בארגון שלכם. והחוויה הזו שנוצרת על ידי מנהלים בעולם החדש משפיעה על האופן שבו העובד מתפקד בארגון, על הביצועים שלו בעבודה, על היכולת שלו לעצב מותג אישי ועל מידת ההשקעה וכמובן על ההחלטה של העובד אם להישאר או לעזוב את הארגון. ודרך כל אלה, חווית העובד משפיעה על התוצאות העסקיות של הארגון.

סדנאות למנהלים

סדנאות לעובדים

השינויים בעולם עבודה משליכים על תהליכים רבים בארגון ● בסדנה זו נפגיש את העתיד עם המציאות שלכם
כשעולה הצורך להביא למנהלים כלים חדשים לתמוך בחיבור ומוטיבציה של עובדים ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ולשחרר חסמים והתנגדויות
הכלים של העולם החדש יעזרו לעובדים ולמנהלים לקחת אחריות ולנווט את הקריירה בארגון

הרצאות לצפייה

מוזמנים לצפות בהרצאות בנושא

Parenting Puzzle: We Can Work it Out
24.9.2020

Working parents in the new norm

Work2.0 Podcast
11.03.2020

Talents and Orgs in the #FutureOfWork with @NiritCohen

כנס WELL שפיים
12.2.2020

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017

The future of careers

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס ניהול קריירה לשם שינוי
2.1.2015

על עבודה וקריירה באמצע החיים

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018

מסלול חיי הקריירה המשתנה

ועידת ישראל לנשים ועסקים
16.1.17

חמש דקות על קריירה באמצע החיים – סיפור אישי

כנס אשל ג'וינט
17.5.17

מעברי פנאי ועבודה בגיל השלישי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלי…

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

עמית אוברקוביץ
סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון, חברת החשמל
 35

נירית העבירה הרצאה מרתקת ומעוררת השראה ביום האישה, בה שיתפה את סיפור חייה ואת מסלול בניית הקריירה שלה להתמחותה הנוכחית כמומחית בעולם העבודה העתידי, בנוסף לתפקידה כמנהלת באינטל. אני ממליץ על שילוב של נירית בתוכניות פיתוח מנהלים ועל הרצאותיה המרתקות על שינוי והתאמה לאתגרים עכשוויים ועתידייים כחלק מהעצמת דרכי הניהול.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

דן נדיב
מנכ"ל צוות

הרצאתך מאירה באור נכון את הכיוונים ונותנת את הכלים לקראת העולם הבלתי נודע אליו מתוודאים פורשי צ.ה.ל באמצעות יחידת התעסוקה של ארגון "צוות"

טל רוה
יועצת ומלווה התפחות קריירה, מרכז צעירים ירושלים

הסדנה של נירית על מיתוג אישי ונטוורקינג מעולה לכל מי שמתכנן את השלבים הבאים בקריירה ורוצה ללמוד איך מתקדמים לשם

 

אלוף הרצי הלוי
מפקד פיקוד דרום

בהוקרה ובהערכה על הרצאתך ביום עיון אנשים פיקוד הדרום

חן כהן
HP Israel Learning and Development lead

נירית הרצתה במסגרת סדנה לנשים טכנולוגיות על הכלים החדשים לניהול קריירה. המשתתפות נתנו משוב שההרצאה עזרה להן להבין שעליהן להרחיב ולגוון את הnetwork המקצועי כדי לנווט ולהאיץ את הקריירה. זאת היתה תובנה חדשנית מאוד עבורן כי הן עסוקות בעבודה כל הזמן.

יפה פולניקוויאט
פיתוח מנהיגות עסקית, בנק לאומי

נירית הנחתה סדנת קריירה מרתקת, מעוררת מחשבה ופעולה, פרקטית, ממוקדת ויעילה עם דגש על כלים ולא רק ידע וחווית למידה, מה שתרם מאוד לתחושת המסוגלות של המשתתפים ביום שאחרי. שביעות רצון המשתתפים מהפעילות בכלל ומהמנחה בפרט הייתה מצוינת.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם בגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת. 
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא אנשים וקריירות

ארגונים שרוצים שהאנשים יעשו מה שנכון, לא מה שמתוגמל, צריכים להקל על העובדים שלהם לזוז למה שנכון ולוודא שהם מתוגמלים על כך. וזה קשה, כי שנים בנינו מודלים של קידום ומדידה שמבוססים על כך שהמנהל מנהל גם את העבודה וגם את העובדים
הצעת הערך של הארגון לעובד מורכבת יותר ממשרדים נהדרים, מבחר הטבות מגניבות והבטחה לעבוד לצד עמיתים מוכשרים. איך יוצרים מחוברות עובדים בעידן החדש?
בסביבת עבודה שבה כל החושים שלנו מעורבים, נוכל להרגיש שאנחנו ביחד גם מרחוק. דמיינו עמיתים שיכולים להתיישב לידכם במשרד שבבית, באופן שייראה, יישמע וגם ירגיש כאילו הם ממש שם
מודל העבודה ההיברידי יחייב ארגונים לשנות את האופן שבו הם מגדירים משרד ולהתמודד עם השאלה איך יוצרים מרחב וירטואלי שמאפשר עבודה משותפת אמיתית
מושג המפתח בשוק העבודה החדש הוא transferable skills, מיומנויות שניתנות להעברה בין תפקידים, ארגונים ומקצועות
כדי להתאים את עצמה לשוק העבודה המשתנה, האקדמיה צריכה לעבור למודל פתוח וגמיש, ולהפסיק להגן על מערכת התארים המסורתית
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג