מסע קריירה באמצע החיים והשבוע: קורות חיים של כישלונות

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

השבוע צפה שאלה הכישלון ממקומות רבים.

בפודקאסט של הייטק בפקקים השבוע דיברנו על דוח IVC שהתפרסם השבוע והזכיר לנו ש 3000+ חברות נסגרו בחמש שנים האחרונות. הקטע הרלוונטי מתוך השידור נמצא אצלי (cnirit) ב IGTV באינסטרגם. בדיוק השבוע ישבתי עם מנהלת מוכשרת ששאלה איך יסתכלו ארגונים על השנה בקורות החיים שלה, בה יצאה מארגון והצטרפה לסטארט-אפ כזה שבסוף נסגר. ואני נזכרתי בספרה הנפלא של טינה זליג, "דברים שהלוואי שידעתי בגיל עשרים", על החשיבות של כישלונות להתפתחות שלנו, גם בקריירה.

בספר מספרת זליג, ראש החוג ליזמות בבית הספר להנדסה באוניברסיטת סטנפורד, על משימה שהיא נותנת לתלמידים שלה בתחילת כל שנה: לכתוב את קורות החיים של הכישלונות שלהם, כולל הלמידות מכל כישלון כזה. כדי שלא נשכח שמהכישלונות לומדים, במיוחד מאלה שמתחו אותנו לקצה גבול היכולת, ממה שעשינו בפעם הראשונה, מהמקומות שבהם לקחנו סיכונים.

כישלונות, בין אם סטארט-אפ שנסגר או שלב קריירה אחר שלא הצליח, הם תוספת חשובה לקורות החיים שלנו. ואם לצטט מהספר, גם ארגונים יודעים שאנחנו מגייסים אנשים עם ניסיון לא רק בגלל מה שהם עשו, אלא גם בגלל מה שהם ניסו ולא הצליח, אבל לימד אותם מה לא, ומה צריך ללמוד או לעשות אחרת כדי להצליח בפעם הבאה.

WE HIRE PEOPLE WHO HAVE EXPERIENCE NOT JUST BECAUSE OF THEIR SUCCESSES BUT ALSO BECAUSE OF THEIR FAILURES. FAILURES INCREASE THE CHANCE THAT YOU WON’T MAKE THE SAME MISTAKE AGAIN. FAILURES ARE ALSO A SIGN THAT YOU HAVE TAKEN ON CHALLENGES THAT EXPAND YOUR SKILLS

אבל יש כאן עוד משהו.

במישור האישי, הרעיון של כישלון מונע מאתנו לנסות. וככל שהניסיון יותר פומבי, יותר חשוף, ככה הפחד מכישלון גדול יותר. הבעיה היא, שדווקא התפתחות, כזו שתיקח אותנו לשלב הבא, חייבת להיות כזו שמחככת אותנו עם הקצה. הדברים שלא נוח לנו איתם, המקומות שאנחנו לא לגמרי יודעים לעשות, הכיוונים שאנחנו לא לגמרי בטוחים לגביהם. דווקא המקומות האלה, שבהם אנחנו יודעים שיש לנו רק 40% התאמה, יכולות, ניסיון, ובגלל זה הם גם המקומות בהם יש לנו הכי הרבה סיכוי להיכשל, דווקא הם הדברים שיצמיחו אותנו.

 אולי בגלל זה באתי בהזמנה של ישי לפיילוט החדש שלו השבוע בהיי-טק בפקקים. ובגלל זה פתחתי ערוץ באינסטגרם, ואני מנסה, עדיין באי נוחות רבה, למצוא את דרכי בעולם הווידיאו הקצר. מי יודע לאן זה יוביל. ומקסימום, בתרבות שלנו מותר להיכשל, גם אם משהו כאן יהיה כישלון זו רק מדרגה לניסיון הבא.

כמו בכל שבוע, מסע קריירה אל תוך עולם העבודה העתידי.

אם גם אתם במסע קריירה, אפילו בתכנון ראשוני ומחשבות, את הסדנה "אסטרטגיה לקריירה" בניתי בדיוק למסע שלכם. מההכרה שבתהליך מעברי קריירה הכלים העומדים בפנינו שונים היום. שבעולם שבו אנחנו כבר לא מחפשים משרה כנגד קורות חיים, יש דרכים חדשות להבין את האפשרויות העומדות בפנינו ואז להרכיב את העשייה הבאה. הסדנה הקרובה במאי בשרונה. תשאירו פרטים ונחזור אליכם: https://niritcohen.com/sadna/  

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי