חינוך והשכלה לעתיד

עולם העבודה המשתנה מאתגר את כל התשתיות שיצרנו לחינוך, השכלה ומדיניות במאות השנים האחרונות.
בכל התחומים, אנחנו מחפשים את התשובות החדשות שיתאימו לעולם המשתנה. הבעיה היא שבעולם של שינויים אין תשובות, יש כיוונים, וצריך להתארגן מחדש עם צורות חשיבה אחרות, להתאים לצרכים של מיומנויות המאה ה 21 ולאפשר חינוך, השכלה ומדיניות שיתאימו את עצמם תוך כדי תנועה. 

מהן מיומנויות המאה ה 21?
יש בתחום הזה הרבה מחקרים אבל אפשר לאסוף את מיומנויות המאה ה 21 שיכינו אותנו לעולם של מקצועות העתיד לחמישה סלים מרכזיים:

  • לנהל את המוניטין האישי – כי בעולם החדש צריך קודם כל להכיר אותנו
  • לשתף פעולה עם מכונות – כי כולנו נעבוד עם טכנולוגיה, עבור טכנולוגיה, בתוך טכנולוגיה
  • לבנות שבטים – כי נצטרך לעבוד בצורות שונות של שיתופי פעולה
  • להבין מערכות מורכבות – כדי לנווט את דרכנו בתוך כל המידע
  • לדבוק בדרך – עם חכמה חברתית, אמפטיה, אינטליגנציה רגשית וערכים.

ההנחה בבסיס הרשימה הזו היא כמובן שמיומנויות אלו ישרתו אותנו בכל מקצועות העתיד ושרכישתם תבטיח לנו יציבות תעסוקתית. ואולי חשוב מכך, בבסיס מיומנויות המאה ה 21 קיימת ההנחה שאנחנו צריכים את אלה שמפרידות ביננו לבין המכונה. אז איך בכל זאת נבחר איזה מקצוע כדאי ללמוד? במה שאתם אוהבים!  כי זה מבטיח שתרצו להשקיע, תמיד תהיו טובים, מעודכנים, גמישים לשינויים שיתרחשו בתחום שלכם.

 

מיומנויות המאה ה 21 חייבות להיות במיקוד שלכם אם אתם אחראים להכין את דור העתיד. בחינוך, בהשכלה, במדיניות הציבורית.

* במערכות החינוך – אנחנו מכינים ילדים לעולם שאנחנו בעצמנו לא מכירים ולא מבינים.
* במערכות ההכשרה וההשכלה – אנחנו רואים את התפרקות המקצועות, קצב התיישנות והווצרות הידע וההבנה שלמידה למקצועיות היא כבר משהו שצריך לעשות לכל אורך החיים.
* במערכות הממשל העירוני והציבורי – צריכים להערך מחדש מעבר לחינוך והשכלה, גם במערכות התמיכה באזרח, ביחסי עבודה, ברשתות בטחון סוציאליות, בשאלות של פנסיה ופרישה וצורות העבודה החדשות.

אם אתם פועלים במערכות האלה, העתיד הוא האתגר שלכם כאן ועכשיו.

אני נירית כהן וכבר שנים שאני מתנדבת ועובדת עם המגזר הציבורי להתארגן מחדש לעולם העבודה העתידי. מעל 25 שנים כיהנתי באינטל במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה”ב ובאחריות גלובלית. משך עשור שימשתי כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל. ובתפקידים השונים פעלתי רבות במרחב הציבורי עם מערכות חינוך, השכלה, גורמים עירוניים ומשרדי ממשלה. זה שנים שאני עובדת בכל הרמות האלה להביא את כל הידע והניסיון שצברתי לטובת ההיערכות הציבורית.

מיומנויות המאה ה 21 – ליווי ויעוץ 

בין אם אנחנו אנשי חינוך, עובדים באוניברסיטאות, קובעי מדיניות, או בעלי תפקידים עיריות, עולם העבודה המשתנה מאתגר אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות אליהם אנחנו מורגלים. 

במישור הציבורי, במשרדי הממשלה וגם בגופים הציבוריים הרבים הפועלים עם הממשל, אנחנו עסוקים בצורך לזהות ולפעול ליצירת תשתיות מותאמות לעולם העבודה החדש.

בעיריות רבות אנחנו עסוקים בהתאמת המערכך והשירותים לעולם המשתנה בכדי לייצר תשתיות עירוניות שיהפכו את העיר ליתרון תחרותי לגרים ופועלים בה. 

במישור החברתי ובמגזר השלישי אנחנו רואים עשייה רבה העוסקת בקידום וטיפוח אוכלוסיות ומגזרים והתשתיות הנדרשות להצלחה בעולם החדש. 

מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים, בצורה פרטנית וגם בצוותי עבודה ייעודיים, ליצירה ויישום של אסטרטגיות בתהליכי טרנספורמציה על פני במגוון רחב של תחומי שינוי ובראיית מגמות וצרכי עתיד.

את כל הידע, המומחיות והניסיון שצברתי, הן בעולם הארגוני, בשנות עשייה רבות עם המגזר הציבורי, והן מהיכרותי העמוקה והרחבה עם עולם העבודה המשתנה, אשמח להעמיד לרשותכם במתן ייעוץ אישי שיאפשר להפגיש את העתיד עם המציאות .בליווי והייעוץ תקבלו מענה מחקרי- יישומי הכולל כלים פרקטיים להוביל שינוי, מידע רב מהעולם וליווי ביצירת אסטרטגיות ותהליכים בכדי להפגיש את העתיד עם האפשרי כאן ועכשיו, 

הרצאות וסדנאות בהתאמה אישית 

לאנשי חינוך, באוניברסיטאות, לקובעי מדיניות, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה ותוך הבנה של השינויים והאופן בו הם פוגשים את העשייה שלנו.

ההרצאות של נירית נתפרות במיוחד לצרכים הייחודיים שלכם ומאירות את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על תחום הפעילות כולל: השלכות על ניהול חינוך, השכלה ולמידה, השינויים בצורות התעסוקה והשלכותיהם על המדיניות הציבורית, יחסי עבודה ופרישה.  

הסדנאות של נירית מרחיבות כל שיחה בתחום בכדי לאפשר למשתתפים להפגיש את השינויים עם המציאות ולעבור לעשייה. במתודולוגיות חדשניות, נירית לוקחת כל צוות דרך תהליך של פתיחה מרחב האפשרויות, זיהוי חסמים והזדמנויות והפיכתם לתכניות.  

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

מגוון הרצאות לדוגמא, ניתן ליצור הרצאות גם בהתאמה אישית

השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
הרצאה למנהלים עם הפנים ל 2021 על האופן בו השתנה תפקיד המנהל בעידן החדש, ניהול שינוי מהיררכיה לצוות, ממנהל למנטור, מידע להובלה.
הילדים במערכת החינוך היום יצאו לעולם העבודה בשנת 2030. איך יראה העולם אז? מה יהיה אפשרי? ואיך נדע לבחור כבר היום כדי שנהיה מוכנים?
מבוסס על מידע מעשרות ארגונים בתקופת הקורונה, כל מה שלמדנו על תפוקה, תהליכים, שעות, אנשים, תקשורת, רווחה ומחוברות וגם המשרד הפיזי. 
העבודה היא כבר לא מקום שהולכים אליו אלא משהו שאנחנו עושים. ולשינוי הזה יש השלכות מרחיקות לכת על אנשים וקריירות, על ארגונים ומנהלים וגם על חברה וחינוך.

סדנאות בהתאמה אישית

סדנאות בהתאמה אישית

הסדנאות של נירית מרחיבות כל שיחה בתחום בכדי לאפשר למשתתפים להפגיש את השינויים עם המציאות ולעבור לעשייה. 

במתודולוגיות חדשניות, נירית לוקחת כל צוות דרך תהליך של פתיחה מרחב האפשרויות, זיהוי חסמים והזדמנויות והפיכתם לתכניות.  

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

לייעוץ והתאמה אישית

הרצאות לצפייה

ברוכים הבאים אל איזור הוידאו, כאן תוכלו לצפות בשלל הרצאותיי בתחום שוק העבודה העתידי

Parenting Puzzle: We Can Work it Out
24.9.2020

Working parents in the new norm

כנס וירטואלי למנהלים בשירות הציבורי
10.5.2020

וובינר: איך להיות פרודוקטיבים מרחוק?

כנס WELL שפיים
12.2.2020

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017

The future of careers

אוניברסיטת תל אביב
09.2016

על יחסי עבודה בעולם העבודה העתידי

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס החדשנות של משטרת ישראל במעמד שמעון פרס
8.12.2014

עולם העבודה העתידי

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018

מסלול חיי הקריירה המשתנה

כנס אשל ג'וינט
17.5.17

מעברי פנאי ועבודה בגיל השלישי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלינו…

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

ד"ר יקי דיין
מנכ"ל, אדטק ישראל

נירית מביאה נקודת מבט מקצועית ומרתקת המבוססת על עובדות וניסיון יוצא דופן. נירית מכירה את העולמות הללו מכל כך הרבה זוויות – ומנגישה אותם בצורה מקצועית ונעימה. זה לא רק "הגיוני" – אלא גם מעורר השראה ומרתק.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

תא"ל רמי מלאכי
מפקד לוט"ם

על תרומתך לאגף התקשוב וההגנה בסב"ר

 

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

איילת קדוש
נציבות שירות המדינה

ההרצאה הייתה מצוינת ומדויקת וזכתה לשבחים רבים על ידי משתתפי הוועידה על העלאת נקודות למחשבה.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם ודה מרקר ובגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת. 
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא חינוך, השכלה ומדיניות ציבורית

השאלה הראשונה שנשאלה שרת התחבורה הנכנסת, מרב מיכאלי, היתה איך מוציאים את ישראל מהפקקים. השינויים שהאיצה שנת הקורונה בשוק התעסוקה מזמנים לנו דרכים חדשות לתקוף את בעיית הפקקים
הסתפקתם בבורקס והרצאה בכינוס של החברה פעם בשנה? המשכתם לדבר עם אותם אנשים בכל יום? הגבתם על שינוי בעייתי בהתמוטטות? לא זו הדרך להצליח בעולם העבודה העתידי. מחוסן אישי ועד יכולה לזנוח מידע לא רלוונטי, מחקר חדש חושף שבע מיומנויות יסוד שייקחו אתכם בבטחה אל הלא נודע
יש ביננו אנשים שלא רק מצליחים לשרוד אלא ממש צומחים ומתפתחים בתוך סביבה של אי־ודאות. התכונה המאפיינת אותם היא חוסן אישי, ואפשר לרכוש, לטפח ולתרגל אותה – בחיים ובעבודה.
מחקר של קוגניזנט מצא שרוב האנשים מרגישים שיש להם את המיומנויות הנדרשות למהלך קריירה שלם. תחושת הביטחון הזו עלתה ככל שהגיל ירד. או במלים אחרות, דווקא מי שיש לפניהם 50 שנות קריירה הרגישו שיש להם את היכולות הנדרשות להתמודד איתה – וזה לא יכול להיות
זה הזמן להפסיק לדבר על פיטורים פנימיים וגיוס עובדים מחוץ, ולהתחיל לדבר על הכרות מעמיקה יותר עם האנשים שבתוך הארגון שלכם, על בניית "לינקדאין" פנימי ומעורר אמון, ועל עידוד המעורבות של העובדים בהכשרות ובתנודתיות בארגון
במקום להגדיר את עצמנו דרך המקצוע שלמדנו והתפקידים שעשינו, צריך לדעת מה הערך שאנחנו מביאים, מי זקוק לו – ואיך קוראים לזה היום
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג