ניהול רשתי כיאוטי – שיעורים מחברה אזרחית

ארגוני החברה האזרחית שקמו במלחמה הן הזדמנות לשיעור על ניהול רשתי כאוטי. 

החברה האזרחית הקימה מאז השבת השחורה פעילות רשתית ענפה ומרשימה שמתנהלת כארגוני עולם חדש לכל דבר. יש להם מטרות, יש להם אנשים, יש להם מנהיגות, מטה, יעדים וחזון. אבל הם עובדים אחרת.
האנשים מתנדבים. המטרות זזות. ה-"לקוחות" משתנים.

כזה הוא מיזם "חזית הבית" שהקימה כוהנת העיצוב אורלי רובינזון: האנגר שמתפקד כחנות חינמית לפריטי ריהוט, כלי בית ואומנות יד שנייה עבור המפונים ביחד עם מאות מעצבות שנרתם לעבוד עם המשפחות במטרה להרים להן בית ממש שיש. והכול בהתנדבות, בחינם ומכל הלב.

האופן שבו קמה הפעילות, פרסה רשת מתנדבים, מעצבים ותורמים בכל הארץ, הקימה מערך לוגיסטי ואנושי רב דורי והאופן שבו היא מתנהלת ומשנה את צורתה עם השתנות הצרכים היא הזדמנות להצצה נדירה:

על הארגון הרשתי: כולל מבנים בארגון הרשתי – מה "מטה" ומה "מבוזר"? במה שולטים מרכזית ומה משחררים? איך מתנהלים בתוך השינויים, מתארגנים ועובדים ומשתנים תוך כדי תנועה, עם הפתעות ובתוך אילוצים?

על ניהול בסביבה משתנה עד כאוטית: איך עושים סדר בתוך הכאוס? כולל כלים לניהול רשתי, לא היררכי, מנהיגות שצומחת מעצמה ומובילה אנשים, מטה וארגון בסביבה משתנה תוך כדי תנועה.

ברוכים הבאים לסדנת ניהול רשתי כאוטי למנהלים בהאנגר של "חזית הבית".

סדנה שתאפשר לכם לדלות את הלמידות מתוך הקמה והתנהלות של מיזם חברתי שכזה אל תוך העולם שלכם כדי לעצב תרבות ארגונית ומיומנויות ניהוליות מותאמות לעולם עבודה משתנה.

בסדנא זו נעביר את המנהלים שלכם תהליך חוויתי שמאפשר למידה אישית וצוותית על מתודולוגיות וכלים של ניהול כיאוטי ורשתי בתוך ההקשר של המיזם החברתי של חזית הבית. הסדנה משלבת פעילויות מח ימני ושמאלי – לחוות, להרגיש, להתנסות עם ללמוד, להבין, ליישם.

בגלל אופי הפעילות נעשה רק מעט כאלה לצוותי הנהלה אורגניים. צרו קשר לפרטים.

לבקשת הארגונים יצרנו גם הרצאה מותאמת של שעה שניתן לקיים אצלכם בפעילות.  

שקופית קודמת
שקופית הבאה

מי אנחנו:

נירית כהן, יועצת ומלווה בתהליכי טרנספורמציה לעולם העבודה העתידי. נירית עבדה כמעט 30 שנה באינטל במשרות ניהול בכירות בכספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות בארץ ובעולם, מהן עשור כסמנכ"ל משאבי אנוש של אינטל ישראל. כיום היא יועצת אסטרטגית, חוקרת ומלווה ארגונים וגופים ציבוריים בתהליכי טרנספורמציה שמחברים בין מנהיגות, מדיניות ואנשים. הבלוג הפופולרי שלה בנושא עולם העבודה העתידי פורסם מאז 2015 בגלובס וכעת בדה-מארקר ומנתח את המגמות והשפעתן על האסטרטגיות הנדרשות לארגונים, אנשים, חינוך ומדיניות. תוכלו לשמוע אותה גם בתכנית "הייטק בפקקים" ברדיו תל אביב.

 

אורלי רובינזון, כותבת ספרי עיצוב, מנהלת את המיזם "חזית הבית". אורלי שדףךגלכחשףךדגלכחשףדךגחכ

לקבלת פרטים נוספים על הסדנה

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי