מה המטרות האישיות שלכם לשנה הבאה?

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

את התרגיל הזה למדתי לפני שנים בכנס של נשים מנהלות בארה"ב והוא השפיע רבות על מסע הקריירה שלי. אני מספרת עליו בהרצאות, מלמדת אותו בסדנאות ואפילו הקדשתי לו פרק בספר "המדריך לקריירה בעולם משתנה".  

אנחנו מורגלים ב to-do-list בעבודה, אולי אפילו יש לכם רשימות סופר על המקרר. אבל מתי בפעם האחרונה שאלתם את עצמכם מה המטרות האישיות שלכם לשנים הקרובות? שנה חדשה היא זמן מצוין לבחון דרך, ובתוך זאת גם את מסלול הקריירה. אני, אגב, מגדירה קריירה מאד רחב. גם אם אתם מרגישים צורך לפתח עולמות מחוץ ל"עבודה", כמו להרחיב מעגלים חברתיים, זמן פנוי, תחומי עניין, כל אלה נכנסים אצלי להגדרת מטרות אישיות רלוונטית גם לקריירה כי פעמים רבות הם הם, ההתחלה של מסע לכיוונים חדשים.

כי כולנו מגיעים לנקודה הזו, שהיא הזמן לחלום. צריכים להרשות לעצמנו להתמודד עם השאלה מה היינו עושים אילו לא הייתה לנו שום מגבלה? ולא, לא לעצור את עצמנו מיד באמירה "אבל זו לא עבודה" או "אי אפשר להתפרנס מזה". בנקודה הזו, צריך לתת מקום לחלומות, לכל מה ששמנו משך שנים במושב האחורי בשביל הפרנסה, הקריירה, הילדים, הבית. וזה גם הזמן לבחון מה היינו מפסיקים לעשות אם רק היינו מרשים לעצמנו. והאם אנחנו יכולים להקשיב למה כן היינו בוחרים לעשות במקום?

מסע הקריירה הוא מסע של הקשבה, של התבוננות, של המוכנות לשאול שאלות ולעבור תהליך. קודם כל עם עצמנו. העשייה, היא כבר תגיע עם התשובות. כי יש תשובות. אבל הן מתחילות עם המוכנות לשאול קודם כל את השאלה. אז מה המטרות האישיות שלכם לשנים הבאות?

תחשבו על זה, כי שנה חדשה היא הזדמנות מופלאה להרשות לעצמנו להקשיב לחלומות. ואז, לצאת לדרך להגשים אותם.

כמו בכל שבוע, מסע קריירה אל תוך עולם העבודה העתידי.

את התכנית "אסטרטגיה לקריירה" בניתי בדיוק מתוך המקום הזה. מההכרה שצריך לרגע לעצור, להתבונן, לשאול את השאלות, להיעזר במגוון כלים ולהקיף את עצמנו באנשים שנמצאים ממש באותו מקום. 

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי