כרטיס הביקור של העולם החדש

זה התחיל בשיחה עם יזם עם פעילות מעניינת שמסתכלת במבט קצת אחר על עולם קיים. ויש לו תיק עבודות עם לקוחות גדולים.
אז מה בדיוק אתה מציע להם בתחום הזה שהוא אחר, שבגללו הם נותנים לך את העבודות האלה? מה מייחד אותך?
התשובה שלו היתה מגומגמת, אבל תיק העבודות שלו מרשים, וגם רשימת הלקוחות.
תשאל אותם, אני מציעה לו. המותג שלך ברור מאד לאנשים שסביבך, הם יודעים מה הערך שאתה מביא, זה שבגללו הם באים אליך. תשאל אותם והם יעזרו לך לנסח את זה…

אנחנו רגילים לחשוב על מותג כעל משהו פרסומי, לא אוטנטי. מים בצבע שחור עם סוכר וטעמים = טעם החיים. אבל מותג אישי לא יוצרים, מגלים. יש לנו כבר כזה, הוא נמצא במוחות ובלבבות של מי שמקיף אותנו. החברים שלנו באים להתייעץ כי הם יודעים שיש דברים שאנחנו נדע להגיש להם בחזרה עם תובנות. העמיתים שלנו נכנסים אלינו בנושאים שאינם קשורים בתפקיד שלנו. ואם רק נדע להקשיב, לשאול, נגלה מה הערך הזה שאנחנו מביאים לאחרים. כי המותג האישי שלנו הוא כרטיס הביקור בעולם העבודה החדש.

ויליאם ארודה, גורו מיתוג אישי, מגדיר מותג כהבטחה לערך ייחודי. הוא הבטחה, כי הוא יושב על תשתיות מאד עמוקות של יכולות וניסיון ויכולת התבוננות ולכן אנחנו תמיד ניתן את הערך הזה. הוא ייחודי כי הוא מה שמייחד אותנו מאחרים, כי האוסף הייחודי של היכולות והניסיון שלנו התחברו להם יחד כך שאפשר לקבל אותו רק מאתנו. והוא בעל ערך כי יש מי שצריך את מה שאנחנו מציעים וזה מתחיל בחברים שבאים להתייעץ וממשיך בבקשות לעבודה ועשייה, משרות שמגיעות אלינו, לקוחות שבאים לחפש אותנו.

איך זה קורה?

היכולת שלנו להבין ולחזק את המותג האישי שלנו הוא בדיוק מה שיוצר את ההבדל בין מוצרים שאנחנו רוכשים על פי מחיר או זמינות, לבין מוצרים ממותגים שאנחנו רוכשים בגלל המותג ומה שהוא מייצג. קחו למשל את אפל, הידועה במוצרים חדשניים. אנשים מוכנים לשלם יותר עבור מוצרים של אפל בגלל מה שהם מקבלים משיוך עם המותג שלה לחדשנות. בעולם העבודה, אם אנחנו חושבים על עצמנו כתפקיד שאנחנו ממלאים, הרי אנחנו מוצר, חליפי, כמו כל אחד אחר שיש לו תפקיד כזה. אבל אם אנחנו מותג, המבטיח ומקיים ערך ייחודי, כזה שאף אחד אחר לא יכול לספק, אנחנו לא חליפיים, או לפחות לא באותה קלות.

אנחנו חיים בעידן שבו היציבות התעסוקתית שלנו כבר לא מגיעה ממעסיק, גם לא ממקצוע. היא מגיעה מהיכולת שלנו להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה. לכן, אנחנו זקוקים ליכולת לבדל את עצמנו מכל האחרים. איך ידעו לבחור דווקא בנו? אם אנחנו מציעים את מה שמציעים כל האחרים, יהיה מאד קשה להשיג עבודה או לקוחות. אבל אם אנחנו מציעים ערך ייחודי, אנחנו בולטים במרחב, העבודה או הלקוחות מגיעים אלינו.

מה אתם יכולים להביא לשולחן שאף אחד אחר לא יכול? מה עושה אתכם ייחודיים? ואם אתם יודעים לנסח את זה, אם אתם ברורים לגבי הערך שלכם, דווקא זה הביטחון התעסוקתי שלכם. זה מה שהופך אתכם לבלתי ניתנים להחלפה בארגון או לעצמאי שאחרים רוצים להעסיק.

איך מגלים את המותג האישי שלנו? הצטרפו אלי לשיחה על הכלים של העולם החדש:

מתי? יום חמישי 1.8.2019 שעה 16:00-18:00
איפה? ב TLV LABS בשרונה
כמה? 100 ש”ח לאדם, מוגבל ל 40 מקומות ורובם כבר נתפסו…

לשמור לכם מקום?

post-example-thumb
נירית כהן - עולם העבודה העתידי
banner image
נירית כהן - עולם העבודה העתידי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג