מסע קריירה במהלך החיים והשבוע: ההרצאה ששמה לי מראה

בשבועות האלה, אולי בחודשים האלה, כשהפוליטיקה שולטת בחדשות והשיח ברובו שיח של אנחנו ואתם, זכיתי השבוע לשמוע את אחת ההרצאות הכי מעוררות השראה ששמעתי בחיי. ולא, אני לא מגזימה.

לפני שנה, כשהוא הוציא את ספרו החדש, The Meaning Revolution, כתבתי על Fred Kofman את הטור “לעבוד בשביל הקבוצה“. אז  כשצור גינוסר מ   Wisdom@Work התקשר להזמין אותי לשמוע את פרד באופן אישי, קפצתי על ההזדמנות. צור אגב, עובד עם פרד על תכנית מקומית, עוד נשמע על זה.

ומראש אני אתנצל, אי אפשר באמת להעביר השראה, בטח לא אנשים שיודעים לארוז אותה באופן מופלא על הבמה. כאן אני ממליצה פשוט ללכת לסרטונים ברשת עד שיצא לכם לשמוע את האדם באופן אישי. אבל אפשר לדבר על תובנות. ולקראת השבוע האחרון של השנה, פרד העמיד לי מראה ושלח אותי להתבונן עמוק אל תוך עצמי, על התפקיד שלי, העסק שלי, האנשים שאיתם אני עובדת. ואולי יותר מכל, על מי אני רוצה להיות וכמה אני רחוקה משם. בדיוק בזמן. ראש השנה זה זמן טוב לסמן לעצמנו כוונות.

פרד הזכיר לי שכל אחד מאיתנו, בין אם אנחנו חלק מארגון גדול או פועלים בתוך רשת של עשייה עצמאית, אנחנו כאן להגשים משהו. כי ביום יום, אולי יש לנו יעדים ומטרות, אבל אם ניתן רק להם לכוון אותנו, ונשכח את הסיבות שבגללן אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, אנחנו עשויים למצוא את עצמנו במקום הלא נכון.

אז הוא שלח אותי לשאול את עצמי שאלות והציע:

CHANGE THE DEFINITION OF YOURSELF TO CONNECT WITH SOMETHING BIGGER, MORE PERMANENT THAN MATERIAL EXISTENCE

פרד מדבר המון על מנהיגות והוא אמר משפט שלא יכולתי שלא לרשום:

LEADERSHIP IS GETTING WHAT YOU CANNOT BUY. IT IS ABOUT ELICITING COMMITMENT. IT IS ABOUT MAKING LIVES BETTER BY BEING THAT LEADER, BY BEING A LEADING EXAMPLE OF THAT COMMITMENT

BE WHO YOU NEED TO BE SO PEOPLE ARE INSPIRED BY YOU

ואני נזכרתי בכל הסדנאות וההרצאות והשיחות עם מנהלים שבהם אמרתי שוב ושוב שאפשר לשים כותרת אחת על כל מה שאנחנו זוכרים מהמנהלים שעיצבו לנו את הקריירה, אולי אפילו את החיים. שהם ראו אותנו, לטוב ולרע. כי כולנו בעצם רוצים שיראו אותנו ומתוך מערכות יחסים כאלה אנחנו נותנים הרבה יותר, וגם מקבלים.

אבל יותר מכל, פרד שלח אותי להקשיב.

זה התחיל בציטטה של Carl Rogers:

IT IS DANGEROUS TO REALLY LISTEN TO PEOPLE, THEY MIGHT CHANGE YOUR MIND

הוא עודד אותי לבחון דווקא את מי שחושב אחרת ממני, להבין למה? וזה מאד קשה, במיוחד בשיח אמוציונלי מהסוג שמתרחש כאן בחודשים האחרונים, חזרתי לבחירות. ושוב אני מצטטת:

LISTEN TO THE OTHER SIDE AND MAKE THEM RIGHT BEFORE YOU MAKE THEM WRONG

תקראו את זה שוב. להזמנה הזו להקשיב למי שמייצג בדיוק להיפך ממה שאתם מאמינים בו. ההזמנה להקשיב להם באופן שמקשיב לאיפה הם צודקים לפני שאנחנו מקשיבים לאיפה הם טועים.

ולהתחיל ממש עכשיו.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי