הייטק בפקקים מנהלים קריירה – מה עושים עם תואר במדעי הרוח?

התקופה הזו מאתגרת קריירות אצל כולם. מי שחשב שהמקצוע או העיסוק מספקים לו יציבות תעסוקתית מגלה עכשיו ששינויים הם הדבר היציב החדש.

בפרק חדש של "הייטק בפקקים מנהלים קריירה" אנחנו משוחחים על הפוסט הזה, שפרסם יובל פלוטקין, שאלות קריירה של מה שהוא מגדיר "הדור האבוד" השל הקורונה.

יובל צודק, נכנסנו לעולם עבודה אחד ואנחנו עכשיו בעולם עבודה אחר. כבר אי אפשר להניח שהמקצוע שלמדתנו יגדיר את העבודה שנעבוד בה. ואני לא מתכוונת למלצרות.

יובל הוא איש תוכן ובטח גם Slasher, עושה גם וגם וגם. כותרות חדשות למיומנויות שעונות היום על צורך ומישהו כבר נתן לזה שם של תפקיד. אל תתנו לשמות החדשים לבלבל אתכם, זה ש "איש תוכן" לא נשמע לכם כמו עבודה או מקצוע, לא אומר שהוא לא.

מי שלמד ספרות באוניברסיטה צריך כנראה להשלים מיומנויות כדי להיות עורך תוכן במדיה חברתית או שיווק. אז כן, לא בטוח שקיבלתם בתואר את כל מה שצריך בתעשייה. אבל כאן נכנסת האחריות שלנו, להשלים כל הזמן את הידע והכלים הנדרשים אל מול שוק עבודה משתנה. וזה שאתם לא רואים קו ישר מהתואר בספרות לתפקיד בעולם החדש לא אומר שאין כזה תפקיד, רק אומר שאין קו ישר…

"האם יום אחד יגיע גם תורי להתייצב בלובי?" שואל יובל על העבודה המיוחלת בהייטק, והוא מזהה שם דווקא את המקצועות הלא-טכנולוגיים כמו מנהל מוצר, מנהל קהילות וסטוריטלר. ואנחנו בוחרים להתמקד בפרק שלנו הפעם דווקא בעתידם של מקצועות מדעי הרוח בעולם טכנולוגי. ספויילר – החדשות טובות…

 

מוזמנים להאזין.  

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי