הייטק בפקקים מנהלים קריירה – מה עושים עם תואר במדעי הרוח?

התקופה הזו מאתגרת קריירות אצל כולם. מי שחשב שהמקצוע או העיסוק מספקים לו יציבות תעסוקתית מגלה עכשיו ששינויים הם הדבר היציב החדש.

בפרק חדש של “הייטק בפקקים מנהלים קריירה” אנחנו משוחחים על הפוסט הזה, שפרסם יובל פלוטקין, שאלות קריירה של מה שהוא מגדיר “הדור האבוד” השל הקורונה.

יובל צודק, נכנסנו לעולם עבודה אחד ואנחנו עכשיו בעולם עבודה אחר. כבר אי אפשר להניח שהמקצוע שלמדתנו יגדיר את העבודה שנעבוד בה. ואני לא מתכוונת למלצרות.

יובל הוא איש תוכן ובטח גם Slasher, עושה גם וגם וגם. כותרות חדשות למיומנויות שעונות היום על צורך ומישהו כבר נתן לזה שם של תפקיד. אל תתנו לשמות החדשים לבלבל אתכם, זה ש “איש תוכן” לא נשמע לכם כמו עבודה או מקצוע, לא אומר שהוא לא.

מי שלמד ספרות באוניברסיטה צריך כנראה להשלים מיומנויות כדי להיות עורך תוכן במדיה חברתית או שיווק. אז כן, לא בטוח שקיבלתם בתואר את כל מה שצריך בתעשייה. אבל כאן נכנסת האחריות שלנו, להשלים כל הזמן את הידע והכלים הנדרשים אל מול שוק עבודה משתנה. וזה שאתם לא רואים קו ישר מהתואר בספרות לתפקיד בעולם החדש לא אומר שאין כזה תפקיד, רק אומר שאין קו ישר…

“האם יום אחד יגיע גם תורי להתייצב בלובי?” שואל יובל על העבודה המיוחלת בהייטק, והוא מזהה שם דווקא את המקצועות הלא-טכנולוגיים כמו מנהל מוצר, מנהל קהילות וסטוריטלר. ואנחנו בוחרים להתמקד בפרק שלנו הפעם דווקא בעתידם של מקצועות מדעי הרוח בעולם טכנולוגי. ספויילר – החדשות טובות…

 

מוזמנים להאזין.  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
ארגונים בשינוי: בשביל להכין את המנהלים, התהליכים והארגון ההיברידי עם הפנים ל 2021
פיתוח עובדים: כדי לוודא שיש לכם את האנשים הנכונים עם המיומנויות הנכונות לארגון העתידי
חינוך לעתיד: לעורר חשיבה במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית
תכנית קריירה: תכנית לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי קריירה כדי לשמור על הבטחון והיציבות התעסוקתית

ארגונים ומנהלים בשינוי

פיתוח עובדים בעולם החדש

חינוך והשכלה לעתיד

תכנית קריירה

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג