מסע קריירה באמצע החיים: להגיד כן

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

בדיעבד, במבט לאחור, הדרך תמיד נראית יותר ברורה. גלי שאלה אותי על המסע שלי, על הדרך שעשיתי מכרטיס הביקור של סמנכ"ל משאבי אנוש של אינטל ישראל אל מי שאני היום, מומחית לאסטרטגיות בעולם העבודה העתידי, זה שכבר כאן. בדיעבד, אפשר לדבר על זה, אבל זה לא תמיד עוזר כי כשאנחנו מסתכלים קדימה, הדרך פעמים רבות נמצאת בערפל, מאחורי סיבוב, מוסתרת מעין.

מה שכן עלה מהשיחה שלנו הן הבחירות לומר "כן" לדברים לא ברורים, כשלא תמיד ידעתי למה, אם זה שווה את זה, אם אני אצליח, אם אני אדע, או סתם בשביל מה זה טוב. אז ספרתי אותם, את ה "כן" האלה שאמרתי במסע שלי בעשור האחרון.

כשחיפשתי מי אני מחוץ לארגון, מי אני ביום שבו נפרד כרטיס הביקור ואני, בחרתי לומר כן כששלומית שאלה אותי אם אני מוכנה לשבת בועד המנהל של עמותת משאבי אנוש. לא היה לי זמן. לא ידעתי בשביל מה. ובזכות הבחירה הזו פגשתי אנשים מדהימים, הכרתי את העולם מחוץ לארגון וזכיתי לחבור לעשייה סביב כנס עולם העבודה העתידי שעשינו ביחד ב 2012.

כשחיפשתי את הקול שלי, את הסיפור שלי, את ה What do I stand for?, בחרתי להעז כשערן אמר לי לפתוח בלוג. מה זה בלוג? איך פותחים בלוג? ומי בכלל יקרא? הבן שלי עשה את הלייק הראשון. אחרי 1000 קוראים ערן התקשר ואמר לי שהגיע הזמן ללוגו. מה לוגו עכשיו? אני שכירה, זה הובי. ועשיתי לוגו. נירית כהן: עולם העבודה העתידי.

כשהתקשרו מגלובס ושאלו אם אני מוכנה להעביר את הבלוג לעיתון, כמעט אמרתי לא. למי יש זמן? טור בעיתון זה יום עבודה בשבוע ללא תשלום. ואי אפשר לחפף או לדלג. ואמרתי כן. ואני לא יכולה בכלל למנות כאן את כל הדברים המדהימים שקרו לי מאז. את עשרות אלפי הקוראים שהגיבו, שהושיטו יד מעבר לרשתות, עם משוב, או שיחה או הצעה או שיתוף פעולה.

למדתי. למדתי להגיד כן כשאין לי מושג לאן זה ייקח אותי. כי גיליתי שדר סוס צדק, אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים. אז אמרתי כן על כתיבת הספר, ואמרתי כן לסדנת הקריירה, ואמרתי כן קורס הדיגיטלי וגם לקבוצת הטלגרם, למרות שבאמת לא הבנתי בשביל מה אני צריכה עוד ערוץ.

ולמדתי שאת מסע הקריירה באמצע החיים אי אפשר לתכנן מהכיסא. חייבים לצאת לדרך ולפגוש שם את כל הדברים המעניינים, המאתגרים, הלא מוכרים, ולא לפחד לומר להם כן.

מקסימום, זה לא יצליח.

ואולי זה דווקא כן.

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

ואם מתאים לכם להמשיך ולנהל שיח על קריירה בעולם החדש, נתראה בתוך עוד אחד מהמקומות שגיליתי כשאמרתי למישהו כן בלי לדעת לאן זה ייקח אותי, והכרתי אנשים מופלאים ומקומות חדשים. קבוצת הטלגרם על עולם העבודה העתידי: https://www.ziprays.com/nirit-cohen

 

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי