נפגשים לקפה ושיחה על קריירה ועתיד

אני אוהבת פגישות קפה מפתיעות, כאלה שצומחות מתוך מפגש לא מתוכנן, לא מוכר, לא סביב מטרה ברורה. הפגישות האלה הן הזדמנות נפלאה להכיר אנשים מחוץ למעגלים הרגילים, להרחיב את המעגלים שלנו, הידע שלנו, הראייה שלנו. לייצר דברים חדשים החל ממחשבות, דרך רעיונות, הכרויות, שותפויות והזדמנויות.

בקבוצות רבות ברשת אפשר למצוא היום שרשורי פגישות קפה, וגם קבוצות שנולדו למטרה הזו. הערך ברור.

אבל יש גם קושי בתהליך הזה. היטיב לתאר אותו השבוע מישהו שסיפר לי שהוא מקבל עשרות פניות לפגישות קפה בשבוע ואני מצטטת: "אבל אם הייתי נפגש לקפה עם כולם לא הייתי מתקדם בכלום וכנראה הייתי מסיים על ספסל ברחוב מרוב בזבוז זמן…."

לאנשים שונים יש דרכים שונות להתמודד עם הדילמה הזו. איך בוחרים עם מי נפגשים ועם מי לא? מתי מספיקה שיחת טלפון? והאם יש דרכים למשל להרחיב את המעגל?

המחשבה הזו התחילה להתגבש אצלי בעקבות שרשור כוס קפה בפייסבוק שיצא משליטה. מישהי תייגה אותי בבקשה לקפה. הסכמתי. תוך כמה דקות ביקשו עוד כמה והפכנו את זה למפגש. אחרי שעה היו כבר כמה עשרות. וזה כבר מפספס את המטרה. עשינו אחורה פנה, פגשתי לקפה את המבקשת הראשונה. אבל נשארתי עם השאלה איך בכל זאת אפשר להרחיב את המעגל?

ואז הגיעה ההצעה מטוקהאוס בנמל תל אביב.

למי שלא מכיר, טוקהאוס הוא בית להרצאות עם בר-מסעדה. תוכן שמוגש עם כוס קפה או אלכוהול, עם אווירה. מפגש בטוקהאוס זה לא לבוא לשמוע הרצאה. מפגש בטוקהאוס מאפשר להגיע מוקדם, להתרווח סביב אחד השולחנות, לשתות משהו טוב, לאכול קצת ולשוחח.

אז ביום שני ה 18.3 אני בטוקהאוס בשיח על קריירה בעולם העבודה העתידי. כן, יש הרצאה, שתתחיל בשעה 21:00. אבל הדלתות כאמור נפתחות כבר ב 19:30 ואני אהיה שם בציפייה לכל פגישות הקפה שלא הייתי מכירה או מצליחה לקיים.

מוזמנים להצטרף אלי.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי