עבודה לא מוצאים דרך מודעות דרושים!

לימדו אותנו לכתוב קורות חיים, כאלה שמתארים את האני המקצועי שלנו במונחים של השכלה וניסיון. ואז לימדו אותנו לשלוח אותם למודעות דרושים שמחפשות אנשים עם כותרות מקצועיות כמו שלנו. ואם אנחנו באמת מתוחכמים, אז לפנות למשרות האלה דרך אנשים שאנחנו מכירים. קוראים לזה לעבוד דרך רשת קשרים.

אז זהו, שלא. זו לא רשת קשרים וככה לא מחפשים עבודה בעידן הזה.

עבודה בתקופה הזו לא מוצאים דרך מודעות דרושים

למה?

כי בהתפרקות של עולם העבודה משתנות ההגדרות של המשרות, המקצועות, התפקידים, אפילו צורות העבודה.

וזה אומר שיש דברים שאתם ממש מוכשרים לעשות, אבל מישהו נתן להם שם אחר מזה שמגדיר אתכם מקצועית. וגם להיפך. יש תפקידים שעונים להגדרה המקצועית שלכם, אבל אתם לא יכולים לעשות כי היכולות הנדרשות השתנו ואתם אולי לא למדתם את הכלים החדשים.

בעולם החדש, חיפוש עבודה לא עובר דרך קורות חיים שמגדירים מקצוע, השכלה, תפקידים. הוא עובר דרך איתור מדוייק של היכולות והניסיון שצברתי, הערך שאני מביאה, מי זקוק לו ואיך הוא קורא לזה. ועבודה דרך הרשת היא הדרך לוודא שמי שזקוק לנו יודע שאנחנו קיימים.

במיוחד אם אתם כבר במהלך הקריירה שלכם, במיוחד אם ביליתם את השנים האחרונות, אולי אפילו עשור או שניים בתוך הארגון, במקצוע, עולם תוכן מסויים, בחוץ נולדו עולמות אחרים שנתנו שמות אחרים לתפקידים שאתם יודעים למלא. וזו בדיוק הסיבה שחיפוש הדרך בשלב הזה של החיים לא כולל קורות חיים, חברות השמה, מודעות דרושים למשרות מוכרות. הוא מאד שונה מחיפוש עבודה שהכרנו לפני שני עשורים. והוא מתחיל בתהליך שנקרא לו כאן “להתגלגל”.

במקום מודעות דרושים פגישות עם אנשים

זו לא הפעם הראשונה ששמעתם על הצורך לעשות רשימה של כל מי שאתם מכירים וללכת לפגוש אותם לקפה. נפרק לרגע את התהליך הזה.

חשוב קודם כל להבין את מטרת הפגישותאתם לא מחפשים עבודה. זה חשוב, אנשים לא פוגשים לקפה אנשים ששואלים אותם אם יש להם משהו בשבילם. זו לא המטרה שלכם,  להחליף מודעות דרושים ביכולת לבקש מאנשים עבודה. המטרה שלכם ללמוד על עולמות אחרים, איפה יש עשייה שמעניינת אתכם, שאתם יכולים להביא בה ערך, איפה היא מתרחשת ואיך קוראים לזה שם. אתם יוצאים לפגישות האלה בשביל לאסוף מידע, למפות את האפשרויות, להבין מה גורם לכם לרצות לשמוע עוד ומה ממש לא. והסיבה שאתם מתגלגלים בתהליך הזה היא שנקודת המוצא של השיחות האלה, אנשים שאתם מכירים, איננה נקודת הסיום. בתהליך הזה אתם מתגלגלים מאדם לאדם בהמשך למה ששמעתם, לחיבורים שיעשו עבורכם, לעולמות חדשים שיתגלו לכם.

בשביל להתגלגל מאדם לאדם צריך לקבוע פגישות וזה מתחיל בשאלה עם מי להפגש? אז כן, תעשו רשימה. ואחרי שתכתבו את כל השמות שעולים לכם בראש, תישארו עם זה עוד כי תגלו שיש עוד המון אנשים שאתם מכירים. מהלימודים, מהשירות, מהעבודה, כאלה שעזבו לפניכם, חברים, חברים של חברים, כרטיסי ביקור שאספתם עם השנים. ברשימה שלכם יש כמה סוגי אנשים. הסוג הראשון הם אלה שרשמתם כי הם מכירים אתכם בהקשר של העשייה המקצועית שלכם, אתם לא צריכים “להסביר” להם מי אתם ומה אתם יודעים לעשות. יש את אלה שעשו את הדרך הזו לפניכם, שעזבו לפניכם או עשו שינוי שמעניין אתכם. אחר כך יש את אלה שהשם שלהם עלה עבורכם כי מעניין אתכם התחום שהם פועלים בו, העשייה, הארגון. ויש אנשים ברשימה שלכם שהם שם פשוט כי הם יושבים בצמתים מאד מעניינים, מכירים המון אנשים או תחומים או עשייה. זה חשוב, למה כל אחד ברשימה שלכם, כי זו גם התשובה לשאלה שיש לכם עכשיו, זו שגורמת לכם אי נוחות והיא איך בכלל פונים? מאיפה להתחיל?

אוטנטיות, זה שם המשחק. זה, והעובדה שאתם לא מבקשים כלום, להיפך, אתם כאן כדי לשמוע. רוב האנשים שמחים לספר את הסיפור שלהם, הדרך שעשו, העבודה שלהם, הסביבה שלהם, לספר על כל מה שהם עושים, כל מי שהם מכירים. ומאחר ואתם במסע להבין איפה אתם עכשיו יכולים להביא לידי ביטוי את היכולות והניסיון שלכם במקומות משמעותיים עבורכם, הסיפורים האלה חשובים כדי לסמן לכם מה מעניין אתכם ומה לא. ולכן השיחה הזו, שבה אתם מבקשים כוס קפה, מתחילה בדיוק בסיבה שרשמתם, בגללה אתם רוצים להיפגש עם אותו בן שיח. אז מה אומריםאת האמת, שאתם בוחנים עכשיו את המשך הדרך, את מגוון האפשרויות העומד בפניכם, וכשחשבתם עם מי אתם רוצים לדבר, השם שלהם עלה כי אתם רוצים לשמוע על הדרך או הפעילות או הארגון או העשייה. תתחילו את השיחות האלה עם מי שאתם מכירים הכי טוב, אולי עם אלה שעשו את הדרך הזו לפניכם, שמכירים אתכם, שיבינו איפה אתם עכשיו, שפחות דורשים שתסבירו. ולאט לאט תרחיבו את המעגלים לאלה שאולי כבר שנים לא שוחחתם איתם, אבל משהו באיפה שהם נמצאים עכשיו גורם לכם לרצות לשמוע. ותגידו להם בדיוק את זה.

לדעת לדבר את הערך שאתם מביאים אל השולחן

ולא, אין צורך לומר שאתם מחפשים עבודה, או לשאול אם הם מכירים מישהו או משהו. זה ברור לכל הצדדים. תנו לשיחה להתפתח, אתם כבר תראו אם יש שם מקומות שגורמים לכם לרצות לשמוע עוד, או שיעלו שמות של אנשים שתבקשו שיכירו ביניכם. וממילא, באיזה שהוא שלב השיחה תגיע אליכם, למה שעשיתם, למה שאתם מחפשים. ובשלב הזה כדאי שתדעו לספר יותר מאשר תפקיד ומשרה בשפה של מודעות דרושים, שתדעו לדבר את הערך שאתם מביאים לשולחן, את סך הניסיון והיכולות שלכם. תחשבו על מי שיושבים מולכם, יותר משחשוב להם מה אתם רוצים, חשוב להם להבין מה אתם יכולים לעשות עבורם או עבור אלה שהם מכירים.

ומאחר ואתם מתגלגלים עכשיו, כל פגישה כזו מסתיימת בשאלה עם מי עוד כדאי לי להיפגש? כי המטרה שלכם להגיע למעגלים שונים מאלה שהתחלתם איתם, כאלה שעוסקים בעשייה שמעניינת אתכם ועשויים להזדקק לערך הזה שאתם יודעים להביא. החיבורים האלה, לפחות בסבבים הראשונים, הם התוצר הכי חשוב של פגישות הקפה שלכם ואתם צריכים לעזור להם לקרות. הם מחליפים מודעות דרושים בחיבורים עם אנשים שמכירים את ההזדמנויות. ולכן, אחרי כל פגישה, שלחו מייל תודה לבני השיח שלכם ובמייל הזה בקשו שיעשו עבורכם את הקישור שעלה בשיחה, והזכירו להם במשפט את ההקשר של הקישור, מה הסיבה שעלתה שסביבה נוצר ההקשר בין מי שאתם לבין האדם אותו אתם מבקשים שיכירו לכם. המשפט הזה יקל על איש הקשר שלכם לעשות את החיבור שכן עשיתם עבורו את העבודה.

צאו לדרך. הצעדים הראשונים הם לרוב הכי קשים אבל אחרי שתעברו אותם תתחילו להכיר את המילים הנכונות לשים סביב הניסיון שלכם, סביב העולמות המעניינים אתכם. ולא פחות חשוב, זה הזמן להיות פתוחים, גמישים, במחשבה בעיקר. להבין יש צורות שונות לעבודה ולא חייבים מראש לבחור או להחליט. התמונה תתבהר וההזדמנות תגיע.

ואם אתם רוצים לשמוע עוד, מוזמנים לשלם ככל יכולתכם עבור התכנית המלאה: קריירה בעולם משתנה – מדריך מסע

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

לקבלת פרק לדוגמא מתוך הספר


צירפתי אותך לניוזלטר, ניתן להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי