מסע קריירה באמצע החיים: הדרך השתנתה

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

זה היה מפגש במסגרת פעילות שעוזרת לבני הדור שלי למצוא עבודה. אנחנו, הדור שהבטיחו לו שאם רק נלמד מקצוע טוב ונתברג בחברה טובה, נטפס בסולם ונגיע למקום הזה, באמצע החיים, שבו אנחנו מומחים או מנהלים, ומשם נשייט אל הפנסיה.

אנחנו הדור שלא מבין איך זה קרה לו שעכשיו, בשלב הזה, פתאום אומרים לנו שחלק מהניסיון שלנו לא רלוונטי, לא נחשב. אף אחד לא הזהיר אותנו שנצטרך להישאר רלוונטיים, שהידע שלנו יתיישן, שצריך לחזור ללמוד. בשבילנו, ללמוד היה מייל מהארגון שהזמין אותנו לקורס עם מרצה ובורקס. ואם המייל לא הגיע, הלכנו לעבודה בבוקר, חזרנו בערב וחוזר חלילה. ולא, לא הבנו שאנחנו מתיישנים…

אני מדברת עם הפורום על עולם העבודה המשתנה. ואז עולה התלונה הרגילה, זו על המעסיקים. שלא מגייסים מבוגרים.

בעולם החדש, היציבות התעסוקתית כבר לא מגיעה ממעסיק.  היא מגיעה מהיכולת שלנו להשאר רלוונטיים בשוק התעסוקה. אבל יש עוד משהו.

בעולם החדש, במיוחד באמצע החיים, להניח שעבודה זו משרה שכירה אצל מעסיק זו הנחה מאד בעייתית. יש פחות משרות, יש עולמות חדשים ויש המון פעילות כלכלית שמתרחשת בצורות העבודה החדשות. בעולם החדש, יש לכם יותר סיכוי למצוא עבודה ולהמשיך להתפרנס עד שאתם תחליטו שמספיק לכם, אם תעשו תהליכים של העולם החדש. ואלה לא מתבססים על קורות חיים אל מול מודעות דרושים.

בעולם החדש אנשים חוברים לעשייה דרך הכרויות. ולא בגלל שהם עוזרים לכם. הם יחברו אתכם לעשייה רק אם הם ידעו שהערך שאתם מביאים יעשה טוב למישהו שהם מכירים שצריך את הערך הזה. ובשביל שזה יקרה, צריך לצאת לדרך בתהליך אחר לגמרי, כזה שיפגיש אתכם עם האנשים שמכירים את הפעילות אליה אתם תרצו לחבור. ושהם יכירו אתכם. וירצו לעשות חיבור. אני קוראת לזה מסע פגישות הקפה אבל אלה לא סתם פגישות קפה, הן מסע, פנימי וחיצוני. פנימי – כזה שמזקק לנו את מה שאנחנו רוצים לעשות, לא רק את כל מה שלא. וחיצוני – שמגלגל אותנו לאנשים שיעזרו לנו לעשות את זה. אליהם לא נגיע אם לא נצא לדרך. כי היום, בנקודת המוצא, אנחנו לא מכירים אותם והם לא מכירים אותנו.

אם גם אתם במסע קריירה באמצע החיים, בואו ללמוד את הכלים של עולם העבודה החדש בשלושה מפגשים בני שלוש שעות. נסקור לעומק מה קורה מסביבנו ואיך זה משפיע על מסלול הקריירה שלנו, אילו אפשרויות זה פותח עבורנו, מעבר למה שהיה מוכר ונהוג בעשורים הקודמים, נלמד לבנות את השבטים שלנו לעולם החדש כולל מיפוי הרשת – מי צריך בה? איך מוודאים שיש בה את האנשים הנכונים? נבין איך משלבים בחיים מסלולים שיוודאו שנפנה זמן מהיום יום בכדי להתקדם במסע הקריירה שלנו – איך מייצרים קשרים, מתחזקים, נעזרים? נדבר על מה זה מוניטין אישי, בשביל מה צריך אותו, למה זה גורם לנו אי נוחות ואיך מתגברים על זה, נבין איך מזהים את הערך הייחודי שלנו, מה אנחנו מביאים לשולחן, מי זקוקים לערך הזה ואיפה למצוא אותם ונדבר על האני הדיגיטלי שלנו, איך עובדים מקצועית ברשתות כדי לקדם את היכולת לעבוד בעולם החדש.

המפגש הקרוב בדצמבר. עוד פרטים בלינק: https://niritcohen.com/career-change/

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי