אסטרטגיה: תכנית כוללת להכשרות AI

למה:

רוב העובדים שלכם לא יזיזו את עצמם ללמוד Gen-AI לבד. למה?

רוב העובדים שלכם ימשיכו לעבוד בשנת 2024 כמו שהם עבדו בשנת 2023. אלא אם כן אתם תעשו משהו בנדון.

לכן, שנת 2024 צריכה להיות השנה שבה תפסיקו לדבר על Gen-AI ותתחילו לעשות. או יותר נכון תוודאו שהאנשים שלכם עושים את מה שצריך כדי ללמוד ולעבוד עם כלי הבינה המלאכותית היוצרת החדשים בכל הרמות – האישית, הצוותית, הארגונית.

איך:

האתגר הוא שאי אפשר ללמד בינה מלאכותית כרגיל, כמו שאנחנו מלמדים ידע טכנולוגי, שימוש באקסל או קורסי מנהלים. כמעט כל צורות הלימוד המסורתיות לא מסוגלות לעמוד בקצב. אפילו השאלה מי המומחים לא קשורה בשום תהליך פורמלי מוכר של השכלה ותעודה. ואולי זו בדיוק הנקודה. הבינה המלאכותית היוצרת מאתגרת אותנו ללמוד בדיוק בכלים שהיא מספקת לעולם – למידה שהיא לא רק מותאמת אישית אלא מונחית אישית על ידי הלומד ובאחריותו.

תכנית למידה היא 10% הכשרות 20% למידה מאנשים ו 70% למידה מהתנסות. המחקרים מראים שרוב הלמידה צריכה לקרות ולהמדד סביב העבודה, התהליכים, האינדיקטורים והתשתית שמאפשרת אותה ולא בהרצאה או סדנה. בתהליך קצר של מספר מפגשים, מתוך מאפייני הארגון והידע מבחוץ, נירית בונה אתכם את התכנית הזו. מתוך הבנה שיישום בינה מלאכותית יוצרת יוביל לשינויים בצורת העבודה. כדי להצליח, אנחנו צריכים לוודא שגם התרבות וגם האנשים פתוחים לשינויים האלה. אנחנו צריכים לייצר סביבה שבה אנשים לא רק מזהים את ההזדמנויות שבכלים אלא גם מוכנים להתנסות, לאמץ, להשקיע את הזמן, לטעות ולתקן וללמוד תוך כדי תנועה.

אסטרטגיית הכשרה להטמעת השימוש בכלי AI בארגון כוללת: 

  • יצירת תכנית שנתית רב מימדית: שמטרתה לרתום את העובדים, לייצר את התהליכים הארגוניים ולהניע אנשים לקחת אחריות על למידה והטמעה מתמשכת של כלים שמתחדשים כל הזמן.
  • רובד אישי – ידע בסיסי:  כולל מרכיבי הכשרות, למידה עצמאית והתנסות באופן שמסיר חסמים לשימוש ומעודד אנשים לתרגול מעשי וסקרנות להמשך העמקה
  • רובד צוותי – יכולות מעשיות: פיתוח תהליכים ומדידה שיעודדו צוותים לזהות כלים ופעילויות מותאמות לשימוש ב AI כולל תחקור ויישום
  • מובילים ארגוניים – התמחות רוחבית: יצירת תשתית להעמקה ותמיכה חוצת ארגון ולמידה מבוססת פרויקטים
  • תרבות לומדת: כדי להבטיח שהעדכון המתמיד יהיה טבעי כמו בדיקת מיילים. כולל אינדיקטורים להצלחת ומדידת השפעה. 
 
 
לקבלת פרטים נוספים: 

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי