מסע קריירה לאורך החיים והשבוע: איזה מקצוע כדאי ללמוד?

את השאלה הזו אני פוגשת כמעט בכל הרצאה. איזה מקצוע כדאי ללמוד כדי שתהיה לנו עבודה בעתיד? השבוע פגשתי אותה במערכת החינוך ששואלת איך להתכונן, מול סטודנטים באוניברסיטה שרוצים לדעת איך לוודא שהם רלוונטיים לשוק העבודה, מהורים של סטודנטים שהגיעו בעצמם לתהליך מעבר קריירה ושאלו באותה הזדמנות איך לעזור לילדים, וגם משיח השכלה גבוהה מול אלטרנטיבות עולם חדש לקראת כנס בנושא.

מה ללמוד?

השאלה מאפיינת את הצורך שלנו להבטיח בטחון ויציבות במסלול קריירה שכבר איננו קיים.

בעבר, "ללמוד מקצוע" היתה הדרך שלנו לעלות על המסלול. היא הכתיבה את מהלך חיי העבודה, הקידום, התנאים, צורות העבודה. ברגע שבחרנו מסלול יכולנו להסתכל קדימה ולראות את אלה שמייצגים את עצמנו עוד חמש, עשר ועשרים שנים.

בעולם החדש אין יותר מסלולי קריירה. גם המקצועות מתפרקים ולא בטוח בכלל שיהיו מקצועות בעתיד, לפחות לא בהגדרתם הארוזה בחבילות לימוד. אנחנו רואים את המקצועות הופכים להיברידיים ודורשים מיומנויות מעולמות שונים, אנחנו רואים מקצועות נדרשים שלא נלמדים בשום מקום ומקצועות קיימים שמשנים לגמרי את פניהם. השבוע, מול סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון הבטחתי להם שהם לא יעבדו במקצוע שהם כביכול לומדים.

אז מה ללמוד? ואולי בשביל מה ללמוד?

כי גם אם הם אולי לא יעבדו במקצוע שהם לומדים בדיוק בהגדרתו במסלול כאן ועכשיו, עדיין לומדים וללמוד ללמוד זה חשוב מאי פעם. נודה על האמת, גם אלה מאיתנו עם עשרים או שלושים שנות קריירה לא באמת עובדים בדיוק במקצוע ההוא שלמדנו. לקחנו לנו כלים, צורות חשיבה, וכן, גם יסודות ידע ועומק. ועליהם בנינו מיומנויות, ניסיון, ידע וכלים חדשים. ואם לא בנינו, אנחנו מגלים שהפכנו פחות רלוונטיים בשוק התעסוקה.

העולם ממהר. אורך חיי המדף של הידע מתקצר. האריזות של הידע והמיומנויות והכלים הנדרשים, אלה שקראנו להם מקצועות, משנות את פניהן כל הזמן. אין טעם לנסות ולנחש את הכותרת של האריזה הנכונה עבורכם בעוד חמש או עשר שנים. היא ממילא תתעצב ותשתנה.

אז מה ללמוד?

מה שאתם אוהבים. כי ביום אחרי התעודה ממילא תצטרכו להמשיך ללמוד, לקרוא חומר מקצועי, לעקוב אחרי מובילי דעה, ללכת לכנסים, לסדנאות, לעשות MOOC (קורסים מתוקשבים) באופן עצמאי.

ולכן כדאי ללמוד את מה שאתם אוהבים, כי תצטרכו להמשיך להתפתח מהמקום הזה במהלך כל חיי הקריירה. ואת זה אפשר לעשות רק אם התחום מעניין אותנו.

אבל זה לא הכל.

לכו ללמוד במקום שמלמד אתכם ללמוד. כי בעצם, זה הדבר הכי חשוב שאתם לומדים. אל תלכו ללמוד רק בשביל לעשות V על התעודה. הכלים הכי חשובים שאתם לומדים בשנות הלימודים הם ללמוד, לחשוב, לשתף פעולה, להבין במה אתם טובים, מה אתם אוהבים לעשות. לכו ללמוד במקום שמאתגר אתכם ומלמד אתכם איך, לא מה.

ועוד טיפ קטן. רבים מאלה שהלכו ללמוד משהו שונה ממה שהם רצו באמת, כי הסביבה אמרה להם "מה תעשו עם ספרות אנגלית" ושלחה אותם ללמוד "מקצוע טוב", מוצאים את עצמם אחרי שנים עונים על השאלה "מה היית עושה אילו לא היתה לך שום מגבלה?" עם התשובה ההיא, החלום של אז.

לא מזמן סיפרה לי מישהי שהיתה ילדה בכיתת מחוננים ורצתה ללמוד באוניברסיטה ספרות. אמא שלה אמרה לה משהו בסגנון "מה תעשי עם זה, תהיי מורה?" והיא הלכה ללמוד "מקצוע טוב" והפכה להיות עורכת דין. שני עשורים אחרי, אנחנו מדברות על כך שזה לא מאוחר מידי לחלומות, כי היום ומזהות את כל מה שאפשר לעשות היום עם ניסיון ויכולות כמו שלה, יכולות של כתיבה וניסוח, אבל בעולמות החדשים. כל מה שאפשר לעשות היום אם יודעים לכתוב תוכן, לספר סיפור, כל המקצועות החדשים שמאפשרים לה להגשים את החלום אם רק תבחר. עכשיו היא כבר לומדת ספרות ורואה איך תיקח את כל מה שחלמה ביחד עם כל מה שעשתה אל הקריירה הבאה שלה.

לכו ללמוד מה שאתם אוהבים ותמשיכו ללמוד כל החיים.

כי בעולם העבודה החדש, היציבות התעסוקתית לא מגיעה ממקצוע וגם לא ממעסיק, היא מגיעה מהיכולת שלנו להשאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

 

כמו בכל שבוע, סיכום מסע קריירה במהלך החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

ואם השינויים בעולם העבודה מעניינים אתכם, מוזמנים לקהילה של אנשי עולם העבודה העתידי בקבוצת WorkFutures בפייסבוק. כאן נפגשים אנשים שהשינויים בעולם העבודה מעניינים אותם, סביב המפגש עם אנשים וקריירות, בשיח על האופן בו הנושא הזה פוגש מנהלים וארגונים, או בכלל במונחים של חינוך וחברה. להתראות בפנים

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי