מסע קריירה באמצע החיים: כשהמבוך מופיע באמצע הדרך

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

לרובנו נוח בשגרה שלנו. אנחנו קמים בבוקר לעבודה חוזרים הביתה לעיסוקי  משפחה ופנאי וחוזר חלילה. בעצם, יש לנו שבילים מוכרים שאנחנו צועדים בהם. ויש משהו מרגיע בידיעה שבהמשך השביל יש תמרורים מוכרים, פניות ידועות ורק מעט הפתעות.

הבעיה היא שהצמדות למוכר וידוע בעולם החדש הוא מתכון להפתעות לא נעימות. בעולם שבו קצב השינויים מגיע לכל תעשייה, ארגון ומקצוע כולנו, ממש כולנו, כן, גם אתם, תפגשו את היום שבו השביל שהכרתם, זה שחשבתם שיימשך לנצח, יסתיים באופן מפתיע בכניסה למבוך. ולמרות הידיעה הזו, רובנו ממשיכים על השביל, מעדיפים שלא להתמודד עם השינויים עד שנהיה חייבים.

מודה, אני לא מאלה שיש להם אומץ לרדת בקלות לגמרי לבד משבילים שעובדים טוב. בקריירה הפרטית שלי, סללתי משך שנים שביל מקביל כדי לוודא שהמעבר יהיה קל, מפעילות לפעילות, ולא יעבור דרך המבוך הזה, שבו הדרכים לא ברורות, מסתיימות בהפתעה, לא מבטיחות שיש בהן המשך. וזה עבד לי מצויין. אחרי 27 שנים יצאתי מהבניין אל עשייה שכבר הייתה מוכרת, קיימת וידועה, אל מוניטין קיים של מומחיות לאסטרגטגיות של עולם העבודה העתידי, עם קהילות, קוראים, לקוחות, עשייה.

אבל אי אפשר כנראה להתחמק מהדברים האלה ומסתבר שגם אם אפשר לנסות, זה כנראה לא הדבר נכון לעשות. אז למרות שחשבתי שהשביל החדש שלי ברור וידוע, ולמרות שמשך זמן מה אני כבר משייטת עליו בנוחות, פגשתי פתאום את העיקול שלא צפיתי בדרך, הקיר שצמח לו במקום שלא ידעתי שהוא קיים, הכניסה למבוך.

למזלי הייתי השבוע ב TEDx Jaffa Women ושמעתי אוסף של הרצאות מלאות השראה. ואולי זה לא סתם מזל. כשאנחנו פתוחים לשמוע, המילים נכנסות. ואני, בתחושת אי נוחות משינוי שלא צפיתי ומערער לי את הדרך, ותוך שאני אומרת לעצמי ששינוי זה טוב, וטוב שמישהו אחר זעזע לי את השגרה כי לי לא היה אומץ לעשות את זה לבד, ספגתי פיסות השראה מהסיפור של כל הרצאה. אפרופו Serendipity, למצוא מבלי לחפש, אירוע כמו TED, בשונה מכנס או צפייה בסרטונים, הוא מקום שבו אנחנו נתקלים באוסף מגוון של הרצאות, כאלה שלא בהכרח צפינו, בטח לא חיפשנו. מומלץ למי שלא התנסה.

ונזכרתי באחד השיעורים החשובים ביותר שלמדתי בדרכי הקריירה: לקחת לי מדריכים, אלה שהמבוך שלי הוא הבהירות שלהם. אלה שרואים את ההזדמנויות איפה שאני רואה קירות גבוהים. כאלה שיעזרו לי להבין שהמבוך שלי הוא בכלל חדשות טובות, גם אם הוא בהפתעה. שהוא דוחף אותי לעשות דברים שתכננתי אבל לא ממש הייתי חייבת ולכן לא בוצעו. שגם אם בתקופה הקרובה אסתובב קצת בדרכים ללא מוצא, אני אמצא את הדרך לצד השני ממקום של התפתחות, צמיחה, השראה. ושאני צריכה גם ליהנות מההסתובבות בתוך המבוך ומהגילוי שבמסע.

אם גם אתם בסוג של מבוך, במסע קריירה באמצע החיים, בואו ללמוד את הכלים של עולם העבודה החדש בשלושה מפגשים בני שלוש שעות. המפגש הקרוב בדצמבר. עוד פרטים בלינק: https://niritcohen.com/career-change/

 

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

 

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי