fbpx

עולם העבודה העתידי

עולם העבודה העתידי

כשהתחלתי לכתוב על עולם העבודה העתידי לפני עשור, שנת 2020 הייתה העתיד. כבר אז היה ברור שמשהו קורה, שהשילוב של טכנולוגיות חדשות, אוטומציה, רובוטיקה, בינה מלאכותית, ביחד עם שינויים כלכליים ודמוגרפיים ועוד פיתוחים ושינויים מואצים משנים מקצועות, תפקידים, משרות. לפני עשור השיח המרכזי על עולם העבודה העתידי עסק בפחד שהטכנולוגיה תיקח לנו את העבודה. היום כבר ברור שהשינויים גדולים הרבה יותר והם משליכים על כל מה שהכרנו בעולם העבודה כולל את עצם ההגדרה של מה זה עבודה, ארגון, עובד ואפילו מקום עבודה. וכן, בתהליך הזה הטכנולוגיה משנה גם את המקצועות, מיתרת את חלקם, יוצרת חדשים, שינוי שמשליך על האופן בו אנשים מנהלים קריירות ולכן גם על החוזה שבין העובד לארגון ואולי חשוב מכך, הציפיות מהמנהל. מסביב מתחילים לראות הערכות, שיח חדש על קריירות, התחלות של התמודדות בארגונים ואפילו שאלות בנוגע לחינוך, השכלה ומדיניות. אבל גם אם נדמה לנו שאנחנו כבר מבינים את השינויים, עולם העבודה העתידי עדיין לא באמת כאן. הוא ממשיך להתהוות סביבנו כל יום מחדש, מגדיר אותנו, את הארגון, את המקצועות, את העבודה. מגמה אחרי מגמה. לכן אנחנו חייבים ללמוד לחיות בתוך השינויים ולהתעדכן ביחד אתו, כדי להתקדם ולהמשיך לצמוח גם במציאות משתנה.

עולם העבודה העתידי כבר כאן. האמנם?

אם לפני עשור השיחה הזה היה נדיר, היום תכנים על עתיד עולם העבודה נמצאים בכל מקום. כבר לא נדיר לקרוא על המגמות המשפיעות על עתיד העבודה, על ניהול בעולם החדש, בטח על מקצועות בסיכון. אבל גם אם נדמה לנו שעולם העבודה כבר חווה שינויים רבים, אנחנו נמצאים רק בתחילתו של השינוי ואלו רק צפויים לגדול ולהפוך ליותר ויותר משמעותיים. המהפכה התעשייתית הרביעית התחילה כשהטכנולוגיה חיברה בין בינה מלאכותית, מכונות לומדות, רובוטיקה, ביוטכנולוגיה ועוד, כך שהם מעצימים אלה את אלה ואת היכולת שלנו לפתור בעיות ישנות וחדשות בעולמות רבים. אבל למהפכה הזו יש השלכות נרחבות על התחומים החברתיים, הכלכליים, הדמוגרפיים והגיאופוליטיים. גם בשוק העבודה הרבה מהמוכר והידוע יהפוך במהרה ללא רלוונטי,  בין השאר ידע, יכולות וניסיון אבל גם ארגונים, מקצועות, תפקידים וצורות עבודה. עולם העבודה העתידי מתהווה עם כל שינוי כזה מחדש ולכן הוא לא כאן, הוא עדיין בעתיד, ואנחנו עדיין במסע.

אילו מקצועות בסיכון?

זו שאלה אוטומטית, שכן אנחנו לא אוהבים שינויים והאינסטינקט הראשון שלנו להגן על עצמנו מפניהם.  אנשים צעירים שואלים איזה מקצוע כדאי ללמוד כדי שתהיה להם עבודה בעתיד ואלו שכבר עובדים שנים ארוכות רוצים לדעת איך לוודא שלא יהפכו ללא רלוונטיים. הבעיה עם השאלות האלה שהן אינם מתאימות אם מבינים את עתיד עולם העבודה. הן מאפיינות את הצורך שלנו להבטיח בטחון ויציבות במסלול קריירה שכבר איננו קיים. אם בעבר “ללמוד מקצוע” הייתה הדרך שלנו לעלות על המסלול, להגדיר את מהלך חיי העבודה, הקידום, התנאים, צורות העבודה, הרי שאם מבינים את עתיד העבודה, רואים שאין יותר מסלולי קריירה. וגם אי אפשר לדבר על מקצועות בסיכון, כי המקצועות בכלל מתפרקים ולא בטוח בכלל שיהיו מקצועות בעתיד, לפחות לא בהגדרתם הארוזה בחבילות לימוד. מה שמאפיין את עולם העבודה העתידי הוא קיצור חיי המדף של הידע ולכן האריזות המסורתיות של ידע וכלים, אלה שקראנו להן מקצועות, משנות את פניהן כל הזמן. אין טעם לנסות ולנחש את הכותרת של האריזה הנכונה עבורכם בעוד עשר שנים, ממילא היא תתעצב ותשתנה.

ההגדרה המקצועית שלי

אז אם אנחנו לא יכולים לרכוש מקצוע כדי להבטיח שלא נלמד מקצועות בסיכון, ואם עתיד עולם העבודה מרמז שלא נוכל לקרוא לעצמנו מהלך קריירה שלם בהגדרה מקצועית מסוימת, איך בכל זאת נדבר על מי שאנחנו בעולם העבודה? עתיד העבודה מכריח אותנו להגדיר מחדש את הזהות המקצועית שלנו, את צורות ההעסקה, אפילו הגדרות של הצלחה. הזהות המקצועית של עולם העבודה העתידי הופכת להיות תלויה ביכולת לענות על 5 שאלות מהותיות:

  1. מה הערך שאתם מביאים?
  2. עם מי אתם צריכים לשתף פעולה כדי להביא את הערך הזה?
  3. מי זקוקים לו?
  4. איך הם קוראים לזה?
  5. ואיך הם ידעו שאתם קיימים?

זו הגדרה לגמרי אחרת של מי שאנחנו בעולם העבודה והיא דורשת מאיתנו להתייחס למי שאנחנו מקצועית לא כאל אוסף של השכלה ותפקידים אלא דווקא כאוסף של ניסיון ויכולות. הסתכלות כזו תעזור לנו להבין איפה הניסיון והיכולות שצברנו מתאימים לתפקידים ומקצועות בשמות חדשים ולנהל כך את מעברי הקריירה שלנו.

השינויים משליכים על ניהול בעולם החדש

ההבנה הזו, של עתיד העבודה וההשפעה שלו על מהלך הקריירה, משנה את הציפיה של העובדים מהארגון ומגדירה מחדש ניהול בעולם החדש. מעבר השיח משיחה על מקצועות בסיכון לשיחה על ניהול קריירה שאינה מובטחת על ידי מקצוע או מעסיק, מחדדת את הצורך של אנשים בארגון במנהלים שרואים אותם באמת, שיודעים לפתח אותם, לתת להם משוב, לאפשר להם להישאר רלוונטיים בשינויים העוברים על עולם העבודה העתידי. במיוחד בתקופה כזו, בה השינויים בסביבה, בטכנולוגיות, בשווקים גדולים כלכך, חיבור בין עובדים לארגון יכתיב את ההצלחה, או הכשלון של הארגון.

למנהלים שבינינו, זו יכולה להיות הזדמנות אם רק נבין שזה דורש התייחסות אחרת לאופן בו אנחנו תופסים ניהול בעולם החדש. תפקידם של מנהלי הביניים משתנה מלהיות שומרי הסף בין העובדים להנהלה ובמקום להפוך להיות מנחים עבור העובדים. אם פעם ציפינו מהמנהלים שיהיו להם את כל התשובות, עתיד עולם העבודה מראה לנו שמנהלים צריכים לדעת לשאול את השאלות ומחר, מחר אנחנו מצפים שידעו ענווה, ולאפשר לעובדים שלהם לדעת אפילו יותר מהם, גם לשאול וגם לענות.

השיח על עולם העבודה העתידי נמצא כל הזמן בתנועה. השינויים הם הדבר הקבוע וכולנו נצטרך להתרגל לחשוב אחרת על עבודה, על קריירה וגם על ניהול בעולם החדש. מה שבטוח, יהיה מעניין.

טורים בנושא

עולם העבודה העתידי כל יום רביעי בגלובס והשבוע: מדד האנושיות של ארגונים שפיתח מכון המחקר ‭ WorkHuman‬ יוצא מנקודת הנחה שבעידן החדש עובד הוא סוג של לקוח
עולם העבודה העתידי כל יום רביעי בגלובס והשבוע: הדור הבא של המנהלים יתייחסו לטכנולוגיה כאל עמיתה לעבודה ולא כאל תחליף לעובדים בשנים הקרובות תכנס הבינה המלאכותית בעוצמה
עולם העבודה העתידי כל יום רביעי בגלובס והשבוע: אפילו מפתח אפליקציות זה מקצוע ששייך לעבר. היומן שלי כבר יקבע פגישה עם היומן שלך: האינטרנט של הדברים והבינה
עולם העבודה העתידי כל יום רביעי בגלובס והשבוע: עולם העבודה העתידי כבר כאן, ולנו נותר רק להתמודד איתו – כי השינויים כבר כאן, בין אם אנחנו אוהבים
עולם העבודה העתידי כל יום רביעי בגלובס והשבוע: אלה 10 הכישורים הכי נדרשים בשוק העבודה בשנים הקרובות: יכולות אבסטרקטיות, יכולות הנוגעת לבין-אישי, וגם – המקצועות שצריך לשים
על עבודה וקריירה כל יום רביעי בגלובס.
פורסם בגלובס במדור חדש על עבודה וקריירה:רבות כבר נכתב על השינויים המהירים בטכנולוגיה וההשלכות שלהם על העולם בו אנו חיים בכלל ועל עולם העבודה בפרט.
מי יודע אילו תפקידים יוולדו בעוד עשור? שוק העבודה משנה את פניו ולנו נדמה לפעמים שהעבודה נעלמה. היא לא, היא רק משתנה.
כמעט כל שבוע יש לנו כאן כתבה על מקצועות נעלמים.
לקבלת עדכונים בנושא עולם העבודה העתידי

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג