מקצועות נעלמים זו ההזדמנות שלנו!

כמעט כל שבוע יש לנו כאן כתבה על מקצועות נעלמים. הפעם זה היה דה מרקר ששאל האם המקצוע שלכם יתקיים עוד 20 שנה?

העולם הדיגיטלי… מחסל מאות מקצועות ומאות מיליוני מקומות עבודה. … ניסיון העבר של המהפכות החקלאית והתעשייתית מלמד שבני אדם מצאו תעסוקות חלופיות ואף טובות יותר לאלה שנכחדו. אולי זה יקרה גם הפעם, בשלב הבא של המהפכה הדיגיטלית, אך הדברים האלה הם תמיד "ממוצעים". באופן אישי, לבודדים, המהפכה הדיגיטלית תפתח הרבה הזדמנויות, אך גם תגרום ללא מעט סגירת דלתות ומפחי נפש.

פיסקת הסיכום הזו במאמר מאד חשובה לכל אחד מאיתנו. היא מחזירה את הכדור אלינו. מי אתם רוצים להיות? אלה שיושבים מול הדלת הסגורה? או אלה שרואים את כל הדלתות שנפתחו?

התשובה ברורה, השאלה היא רק איך עושים את זה?

בהרצאה שנתתי בשישי האחרון במסגרת כנס של התחלה חדשה ישב בבית ציוני אמריקה אולם שלם של אנשים שלא מחכים שהדלתות שלהם יסגרו. שאלתי את הקהל מי עוסק היום בשוק התקשורת הסלולרי, מכשירים, ספקים, אפליקציות. ידיים הורמו ואז נזכרנו ביחד שכל התפקידים הללו לא היו קיימים לפני עשור. כל אלו מקצועות, תפקידים ומשרות שנולדו מהשינויים שעברנו מאז פרץ הטלפון הנייד בכלל, והנייד החכם בפרט לחיינו.

עולם העבודה סביבנו מתפרק מהגורמים שהרכיבו אותו במאה השנים האחרונות. פעם עבודה הייתה מקום, תפקידים, היררכיה, מסלול קידום ברור, משכורת, פנסיה. אבל זה לא אומר שהוא לא קיים, הוא מתחבר מחדש במתכונת חדשה. אם נבין את זה, נתארגן נכון ונוכל להמשיך בו קריירה מצליחה ומתגמלת. וזה בסך הכל מה שאנחנו רוצים, נכון?

כך נראה השער הראשון של השנה של שבועון ה Economist:

העולם של משרות השכירים הולך ומצטמצם. קיומו של "ענן" של עובדים מומחים ועצמאיים, מאפשר לארגונים להגיע למומחיות הנדרשת להם בדרכים רבות. ושלא נתבלבל, זה לא קרה בגלל הדרישה של הארגונים, זה קרה בגלל התנהלות של עובדים, אשר פיתחו את האפשרות להציע את היכולות שלהם למי שמעוניין, למי שמציע עבודה מעניינת ומאתגרת ומשלם, וכל זאת באמצעות הפלטפורמות האפשריות ברשת. 

בעולם העבודה החדש לא מוכרחים מקום עבודה או משרה. אבל אי אפשר בלי להבין ולהדגיש יכולות, ערך, הבנה עמוקה של "מי אני ומה תרומתי" וכן, גם מיתוג אישי.

מקום העבודה החדש שלכם הוא [email protected]. אתם המנכ"ל, מנהל הפיתוח וההדרכה, מנהלי הכספים וגם השיווק. ומנהלי המוצר. המוצר שהוא אתם. 

אז בפעם הבאה שאתם קוראים מאמר על המקצועות הנעלמים אל תשאלו את עצמכם אם המקצוע שלכם שם. תשאלו את עצמכם אם אתם יודעים מה היכולות שלכם, איזה ערך תוכלו להביא לכל מי שירצה להעסיק אתכם. ותיקחו אחריות לעשות כל מה שצריך, לפתח, לקדם, להתמקצע, להשתנות ולהעיז. כל מה שצריך כדי לקדם אתכם לקראת התפקיד הכי חשוב שלכם, אצלכם, ב [email protected].

בהצלחה רבה!

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי