מסע קריירה באמצע החיים והשבוע: האם אפשר לזהות את הנקודה שמסמנת התחלה חדשה???

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

בתחילת הרצאה או סדנה, אני מספרת על ההתחלות המשמעותיות שלי, אלה שכשקרו, לא ידעתי שהן התחלה של משהו אבל בדיעבד עיצבו לי את הדרך, אולי אפילו אותי. השבוע גרם לי לרצות לשאול אם אפשר לזהות את הנקודות האלה, שבהן אנחנו מתחככים במשהו חדש, מתלבטים אם ללכת על זה או שלא, אם אפשר לדעת שיש כאן פוטנציאל להתחלה חדשה? האם יש לנו דרך לזהות את הנקודות המהותיות האלה תוך כדי התהוות?

השאלה הזו לא תמימה, היא באה מהרצון לברוח. השבוע התמודדתי עם נקודת אי נוחות, כזו שבאה מהחיכוך במשהו חדש. וידיאו. אני והמצלמה לא חברים. רגע, אומרים לי מי ששומעים אותי אומרת את זה, זה לא נכון. ראינו סרטונים שלך ב Youtube, באתר, בגוגל. ראינו אותך על במה, נולדת לדבר מול קהל. כן. שימו אותי על במה, תצלמו, תשאלו, תאתגרו, אני כמו דג במים. אבל אני והמצלמה לבד בחדר מסתכלים אחד על השני? זה כבר לא מי-יודע-מה.

ואז היה לי דה-ז'ה-וו. פעם, וערן יעיד שזה נכון, אמרתי שאני לא יודעת לכתוב. "תכתבי בלוג", ערן אמר לי. ואני אמרתי לו "שים אותי על במה, תן לי לדבר, הכל טוב. אבל לכתוב אני לא יודעת". והבלוג, במבט לאחור, הוא אחת מההתחלות המשמעותיות שלי. אז כששמעתי את עצמי אומרת את אותו משפט אבל עם סיומת חדשה, הבנתי לבד שאני בצרות. ונזכרתי. נזכרתי כמה היה קשה לכתוב בהתחלה. איך זה הרגיש כשמירי עשתה לי את הלייק השני (הראשון בא מהבן שלי שעזר לי לפתוח את הבלוג…). ואיך הרגשתי כשהטור החמישי הגיע תוך שעתיים ל 1000 צפיות. והשאר ההיסטוריה הפרטית שלי.

יש יתרונות לדה ז'ה וו. אם כבר היינו שם, אולי אפשר ללמוד משהו גם על ההמשך? אז הזכרתי לעצמי איך התמודדתי עם להקים את הבלוג בחלק הטכני, ללמוד וורדפרס, לקנות דומיין, ללמוד לעבוד ברשתות החברתיות. ואיך הילדים שלי צחקו שהפכתי לילדת פייסבוק. השבוע התחלתי הכל מההתחלה. רק במקום לכתוב, לצלם. ניסיתי פריימים, עשיתי אינסוף טייקים, אפילו העזתי והוצאתי חלק מהן לרשתות ואפילו העליתי לאינסטוש.

ואז הגיעו המלאכים.

יפעת שאמרה לי לתייג את הפוסטים באינסטגרם וגלי הגדילה לעשות וחשפה אותי לרשימת האשטאגים מתאימה והכירה לי את טלוויזיית הווידאו החדשה באינסטגרם IGTV. ניצן שלח לי משוב על הסרטון הראשון שהעליתי והציע הצעות לשיפור ואבישי כבר שיבח אותי על הטייק השני, ואז שלח אותי לקנות מיקרופון…

ונזכרתי. נזכרתי שגם פה כבר הייתי פעם, ולכן אני כבר יודעת שבהמשך הדרך, אחרי כל הידיים המושטות לעזרה, המשובים וההתחלות, אחרי שאתגבר על העכבות וחבלי הלידה, יש לי כלכך הרבה מה לספר לכם על עולם העבודה החדש, על מסע הקריירה, המעברים וחיפוש הדרך, על אתגרי ניהול ועשייה בארגונים חדשים ומשתנים, על שאלות של חינוך והשכלה בעולם של מקצועות משתנים. תנו לי עוד רגע להתברבר, אני כבר רואה את ההמשך של השביל הזה.

וכן, מסתבר שיש דרך לזהות התחלות חדשות.  

כמו בכל שבוע, מסע קריירה אל תוך עולם העבודה העתידי.

אם גם אתם במסע קריירה, אפילו בתכנון ראשוני ומחשבות, את הסדנה "אסטרטגיה לקריירה" בניתי בדיוק למסע שלכם. מההכרה שבתהליך מעברי קריירה הכלים העומדים בפנינו שונים היום. שבעולם שבו אנחנו כבר לא מחפשים משרה כנגד קורות חיים, יש דרכים חדשות להבין את האפשרויות העומדות בפנינו ואז להרכיב את העשייה הבאה. הסדנה הקרובה במאי בשרונה. תשאירו פרטים ונחזור אליכם: https://niritcohen.com/sadna/  

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי