מסע קריירה באמצע החיים – למצוא מבלי לחפש

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

חודש עבר מאז שסיפרתי כאן שאני עוזבת את הארגון ויוצאת לדרך חדשה. חשבתי להיזכר איך מרגיש שעמום, אי עשייה, יומן פנוי, לקום בבוקר בלי שיש שום דבר שצריך לעשות. במקום שזה יקרה, תוך שבוע ידעתי על כל המשרות הפתוחות בשוק (לא, הן לא בלוחות) ותוך שבועיים על אוסף הזדמנויות עסקיות שבכלל אי אפשר לדבר עליהן. והיום, חודש אחרי, הרשימה שלי, של הדברים שאני יכולה לעשות אם רק אבחר, גדולה ממה שאני מסוגלת להכיל.

וקלטתי השבוע שככה זה מרגיש כשמוצאים בלי לחפש.

עשר שנים שאני מכינה את עצמי ליום שאחרי הארגון, מכינה את עצמי בדיוק כדי שאמצא מבלי לחפש. כי למצוא את מה שמתאים לשלב הזה בחיים, ועוד מבלי לחפש, זה אומר שמעגלים רחבים מאד מכירים את הערך שאתם מביאים להם. לא את קורות החיים שלכם, לא את מה שאתם מחפשים וגם לא את מה שמעניין אתכם. אלא את המותג המקצועי שלכם.

מותג מקצועי זו הבטחה לערך ייחודי. הבטחה, כי אתם תספקו אותה. ערך, מה שאחרים יקבלו מכם. וייחודי, כי אתם לא עוד אחד מקבוצה אלא מובחנים וברורים.

בעולם העבודה החדש, זה שבנוי מרשתות של רשתות, עשייה היא חיבור בין משהו שאני יודע לעשות ומישהו שצריך כזה וגם יודע שאני קיים. וביותר ויותר מקרים, החיבור הזה לא קורה בערוצים של מועמדות עם קורות חיים למשרה ברורה. הוא קורה בחיבורים שאנשים עושים לאנשים סביב צרכים והכרויות. ובשביל להיות שם, במוחות ובלבבות של אלה שיכולים לעשות את החיבורים האלה, צריך לנהל אסטרטגיה לקריירה. צריך להבין את הערך שלנו, להיות מסוגלים לדבר אותו קודם כל עם מי שאנחנו מכירים ומשם להתגלגל למפגשים עם מי שאנחנו לא מכירים אבל הכירו לנו. ובתהליך הזה לעצב את המוניטין שלנו, להרחיב את הרשת, לנהל את האני הדיגיטלי ולהכין את הקרקע כדי למצוא מבלי לחפש.

זו הדרך שהביאה אותי לכאן, למצב שבו אני לא מחפשת עבודה, גם לא לקוחות אבל הם מוצאים אותי. את הדרך הזו ארזתי בסדנת אסטרטגיה לקריירה, כדי להעביר אותה הלאה, לכל מי שהיה רוצה להיות במקום הזה וצריך את הכלים לדרך.

אם זה נשמע לכם מתאים תצטרפו אלי ביולי ל 3 מפגשים ב WeWork  בתל אביב.

 

https://elevation.academy/course/nirit-cohen/

 

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג