מסע קריירה באמצע החיים: תקופת מעבר

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

מעברים הם תופעה מעניינת. אנחנו מכירים שגרה מסוג מסויים. קמים בבוקר, הולכים לעבודה, חוזרים בסוף היום וקמים ליום חדש. יש תנועה בקצב הזה, כזו שמכתיבה את השיחות עם אנשים, את מפגשי הקפה, הארוחות, אפילו את תחושת העומס ואופי החופש. ואנחנו כלכך רגילים עד שאנחנו אפילו לא מבינים שמה שאנחנו חיים בתוכו זה הקצב של העולם שיצרנו עבור עצמנו בבחירות שלנו כולל הבחירה איפה ואיך לעבוד.

עד שזה משתנה. ופתאום שגרות של עשורים שלמים של חיים לא שם. וצריך לייצר שגרות חדשות. קצב חדש, כלים חדשים לעצב בעזרתם את המציאות שלנו לזמן הבא.

במסע הקריירה שלי אני משלבת עשייה עצמאית עם עבודה שכירה כבר כמה שנים. אז חשבתי שאני מכירה את השגרות של העשייה שלי, שאני רק מרימה עצימות בצד אחד, תוך שאני סוגרת את השני. השבוע גיליתי שזה נכון אבל רק חלקית. באירוע פרידה נפלא שערכו עבורי במקום העבודה שלי עשיתי את הסגירה שהייתי זקוקה לה, כי צריך לסגירה אחרי 27 שנים בארגון. האירוע הזה עזר לי לסמן את הקו שממנו אני כבר לא "גם וגם", אני רק האני של אחרי הארגון, של אסטרטגיות לעולם העבודה העתידי. וכן, השגרות שכבר היו לי שם עזרו לייצר המשכיות, עוד הרצאה, סדנא, יעוץ, טור, הזדמנות.

אבל אז גיליתי גם את השינוי. את האנשים שעכשיו אם לא ניזום שיחה או מפגש הם לא יקרו לבד. ואת הזמן שהתפנה מה "גם וגם" כשאחד מהם ירד. את השקט שצמח מכל העשייה ומנביט עכשיו דברים חדשים. את היכולת לשאול שאלות ולחלום חלומות. ולבחור.

במקום הזה, של השקט שאחרי, פגשתי גם אנשים שהמעבר הזה עבורם יותר חד. שהיום שאחרי הגיע יום אחד, בלי שהתכוננו אליו. אנשים שהיו רגילים שהיומן שלהם מלא, הטלפון מצלצל. ופתאום שקט. והם לא יודעים איך להתניע את המסע של אחרי הארגון. בשבילם כתבתי לפני כמה חודשים את הטור יוצאים לדרך חדשה באמצע החיים? תלמדו להתגלגל ושאת התהליך המתואר בו אני מקווה להפוך בקרוב להרצאה TEDx. כי יש דרך קדימה מהשקט של אחרי עשייה של שנים. דרך מופלאה שעוזרת לנו לחשוף גם את מה שאנחנו רוצים לעשות, את הערך שאנחנו מביאים, וגם להרחיב את מעגלי האנשים שלנו, שמזהים את הערך הזה ומחברים אותנו לאנשים חדשים ולעשייה חדשה. ובתהליך הזה נוצרות לנו שגרות חדשות, קצב חדש, מתאים למי שאנחנו עכשיו. ומתוך המעברים האלה אנחנו מגלים יום אחד שוב את האנרגיות של ההתחלה.

הדור שלנו, זה שחשב שישייט עד הפנסיה, זה שמכיר עבודה בתור קורות חיים אל מול משרה בארגון, הדור שלנו לעיתים מתקשה במעבר הזה. כי הוא לא נראה כמו מה שהתרגלנו ולא כמו מה שהבטיחו לנו בתחילת הדרך. ובכל זאת, יש משהו מאד מיוחד במסע קריירה שלוקח אותנו קדימה להזדמנויות שלא ידענו שקיימות, הזדמנויות שכשאנחנו רואים, אנחנו מזהים אותן כי הן כלכך נכונות עבורנו.

מעברי קריירה הם תקופה מעניינת. וכן, רצוי להכין אותה ולא לקפוץ למים בלי לחמם אותם. אבל גם אם מצאתם את עצמכם במים הקרים, מובטח לכם שתוך כדי שחייה, תתחממו.

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי