מסע קריירה באמצע החיים והשבוע: כל האפשרויות

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

לקח לי זמן להבין שהדרך קדימה אינה בחירה בין שתי אפשרויות. השבוע פגשתי שוב ושוב את אלה שתקועים במקום הזה, שחושבים שהם צריכים לבחור ובגלל שהם לא יודעים מה לבחור, תקועים במקום. ומצאתי את עצמי שוב ושוב מדברת על הפלא של הליכה בשביל, צעד אחר צעד, שמגלה לך שוב ושוב שיש יותר אפשרויות מאלה שראית בנקודה הקודמת. ואת כל הכלים שיש לנו כדי להתקדם, גם במקומות שאנחנו עדיין לא יודעים לבחור.

אני זוכרת היטב את התקופה בה הייתי תקועה. בשלב ההוא כבר הבנתי שאני חייבת לסלול את הדרך ליום שאחרי הארגון, ליום שבו אפרד מכרטיס הביקור. וידעתי מה לא. את כל מה שאני לא רוצה, לא אעשה, לא מתאים לי. ידעתי לומר את כל הסיבות שבגללן אני פוסלת אפשרות כזו או אחרת.

הבעיה הייתה שבמקום ההוא נשארו לי רק מעט אפשרויות, והן לא היו מי יודע מה מעניינות, או כך חשבתי. ואז פגשתי את מי שהייתה לתקופה מסויימת במסע שלי המנטורית שלי. והיא עשתה איתי עסקה. "את לא צריכה להחליט", היא אמרה לי אחרי שפתחה בפני מרחב של אפשרויות שלא ראיתי קודם. "רק תנסי, תחשבי על זה כעל פיילוט, ותראי מה קורה". המפגש ההוא היה בדיעבד אחת התפניות היותר משמעותיות בקריירה שלי. המון דברים שעשיתי אחר כך לא היו מתאפשרים אם לא הייתי מתייגת אותם כניסיון, במקום כבחירה. אם לא הייתי מבינה שהדרך קדימה לא בהכרח בנויה מהחלטות של 0 או 1, שאני בונה חלקי עשייה, שאם משהו לא ילך זה לא אומר שכל התמונה מתאפסת. שאני לא צריכה להיצמד להגדרות ברורות שיכתיבו את מה כן ומה לא. שמותר לנסות, לעצב, לערבב.

השבוע ישבתי שוב ושוב מול אנשים שחשבו שהם צריכים לבחור. וניסיתי להיות עבורם מה שהייתה עבורי אותה פגישה משמעותית. להראות להם שהבחירה בין האפשרויות שהם רואים היום היא רק מצפן לבחירה לעשייה של מחר בבוקר, היא לא מעצבת את כל הדרך קדימה. ומחר, בתנאי שיקחו את הצעד הבא, הם יראו שיש עוד 3 אפשרויות שהם לא רואים עכשיו. והתוצאה, עוד 10 צעדים, תהיי שונה משתי האפשרויות שנדמה לנו היום שאנחנו בוחרים ביניהן.

את הסדנה שלי, אסטרטגיה לקריירה, בניתי בדיוק מתוך המקום הזה. מתוך ההבנה שבתהליך מעברי קריירה הכלים העומדים בפנינו שונים מאד מאלה המוכרים. שבעולם שבו אנחנו כבר לא בהכרח מוצאים עבודה בצורה של משרה כנגד קורות חיים, הדרכים להרכיב את העשייה הבאה מגיעות ממהלכים שונים. וזה מפחיד רק אם זה לא מוכר. אבל כשמבינים את זה, כשמכירים את הכלים, הדרך הופכת להיות מרתקת. והתוצאה, בין אם היא משרה שכירה, עצמאית או כל קומבינציה ביניהם, תהיה הרבה מעבר לצפוי.

מוזמנים להצטרף אלי לשלושה מפגשים בני שלוש שעות, ולקבל את כל הכלים לנהל את השינוי שלכם, בין אם אתם כבר בתוכו, ובין אם אתם רוצים להתחיל אותו ולא יודעים איך.

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי