מסע קריירה באמצע החיים: כשהעבודה מחפשת אתכם

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

אני לא יכולה לתאר לעצמי אפילו מה עובר על אדם שמחפש עבודה באמצע החיים ממקום של אילוץ. בהרצאות אני מספרת על החוויה שעיצבה את דרכי בעשור האחרון. הייתי סמנכ"ל משאבי אנוש של אינטל ישראל לפני עשור, כשתהליך השטחת ארגון הוביל לפיטורי מנהלים, כאלה שתפקידם התייתר. אני זוכרת בבירור את ההבדל בין אלה שלא האמינו שמנהלים איתם את השיחה הזו ולא הבינו בכלל איך זה קרה להם, לבין אלה שידעו שהיום הזה יגיע והיה להם כיוון. אז הבנתי שאני חייבת להיות מהסוג השני והבטחתי לעצמי שאני לא אחפש עבודה, העבודה תחפש אותי.

יש שתי דרכים למצוא עבודה בעולם החדש.

הדרך הראשונה, המסורתית, עוברת דרך מודעות דרושים, משלוח קורות חיים, ניסיון לשכנע את מי שמגייס שמכל האפשרויות שמגיעות לפתחם דווקא אתם מתאימים. זו דרך אפשרית. אבל יש עוד דרך.

הדרך השנייה היא זו שבה העבודה מגיעה אליכם. תחשבו על מה שאנחנו מכירים כ "חבר מביא חבר" או ההמלצה לחפש עבודה דרך אנשים שאתם מכירים, שמכירים אתכם. הרעיון כאן הוא שאנשים עושים חיבורים בין אנשים לעשייה. החיבורים האלה פחות קשורים לקורות חיים ויותר לתמונה הזו שיש לנו בראש בין צורך ומישהו שממש מתאים. כשמישהו עושה חיבור, הוא לא עושה רק "טובה" למי שמחפש, הוא עוזר גם למי שזקוק ליכולות שלכם ויודע שהחיבור הזה יוליד משהו טוב. הבעיה בתהליך הזה, שהוא תלוי במעגל של האנשים שאתם מכירים. נכון?

לא נכון.

בסדנת "אסטרטגיה לקריירה" אנחנו מתבוננים על עולם העבודה החדש  ועל הכלים הנדרשים כדי לוודא שאתם במצב הזה, שבו אתם עוברים מהאנשים שאתם מכירים לאנשים שאתם לא מכירים אבל צריכים להכיר אתכם. ואת זה, אגב, לא חייבים לעשות רק ביום שבו אנחנו מחפשים שינוי, אפשר ואפילו רצוי לעשות הרבה קודם, כדי לוודא שמעגלים הולכים ומתרחבים של אנשים יודעים מה היכולות שאתם מביאים אל השולחן ועושים לכם חיבור עם מי שזקוק לכם. כדי שתכירו כל הזמן את מרחב האפשרויות האמיתי שלכם לעשייה. כדי שהעבודה תמצא אתכם, כשתחליטו שזה הזמן הנכון לשינוי.

הסדנא עברה לדיגיטל. מוזמנים להצטרף אלינו:

להרשמה: https://niritcohen.com/career-change/

כמו בכל יום חמישי, סיכום השבוע במסע קריירה באמצע החיים אל תוך עולם העבודה החדש.

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי