מסע קריירה באמצע החיים: מפגשים

מסע קריירה באמצע החיים והשבוע:

השבוע נתקלתי בכל המפגשים שיוצאים אל הפועל, וגם באלה שלא.

זה התחיל בבקשה שקיבלתי אחרי הרצאה, לפגישת כוס קפה. בהרצאות על קריירה אני סוקרת את הכלים השונים בעולם הקריירה החדש. אחד מהם, הוא הפגישות ללא מטרה, אלה שמפגישות אותנו עם אנשים, נושאים, הזדמנויות שלא ידענו שהם שם. אני כבר שנים עושה פגישות כאלה, בלי מטרה, ובזכותן פגשתי אנשים מעניינים, נושאים מרתקים, יזמויות נפלאות ולעיתים אף עשייה מדהימה שלא הייתי יודעת לצפות או לתכנן.

אז אני מספרת על הפגישות שלי ואחרי ההרצאה מגיעה הבקשה להיפגש לקפה.

אהה. זו כבר שיחה אחרת.

איך גורמים לאנשים להיפגש לקפה ללא מטרה? למה דווקא אתך?

שאלתי את הפונה אלי קצת יותר על מהות הפגישה, למה היא רוצה להיפגש?  כי אם המטרה יעוץ קריירה, אני מתפרנסת מזה, זו לא פגישת קפה. "כי את מעניינת והייתי שמחה לשוחח יותר". שזו תשובה מלטפת אגו, אבל איננה מספיקה למפגש.

לזמן שלנו יש ערך. הוא שווה את כל מה שהיינו עושים איתו אם לא היינו עושים את מה ששמנו ביומן. את זה לומדים מהר מאד במסע אל מחוץ לארגון. שכיר מקבל שכר על עצם העובדה שהגיע בבוקר לעבודה. במסע הקריירה של אחרי הארגון גיליתי שלזמן יש משמעות אחרת. העשייה איננה בהכרח שעה של פרנסה, הרצאה, יעוץ, סדנה. היא יכולה להיות כתיבת טור, קריאת חומרים, תכנון הדבר הבא. היא יכולה להיות מנוחה, פנאי, me time או family time. וכן, היא יכולה להיות זמן אנשים, פגישות, קפה עם או בלי מטרה.

אז איך יודעים מתי לפנות זמן לקפה ועם מי?

בטור עשה לך מנטור כתבתי כבר לפני כמה שנים על הדילמה של מציאת האנשים שיסכימו. שיסכימו לשבת אתנו לקפה, שיסכימו להיות לנו מנטורים. כי לבקש זה לא מספיק. כי אתם רוצים והם מעניינים זה לא מספיק. וכן, יש דרכים לקבל את ה"כן".

בעקבות שנים של עבודה עם אנשים בליווי אישי וסדנאות אסטרטגיה לקריירה, בין שאר הכלים לעולם העבודה החדש, ארזתי גם את כל הטיפים ליצירת מסע כוסות הקפה עם האנשים שלנו ואלה שאנחנו לא מכירים, אבל צריכים להכיר אותנו ויכולים לעשות עבורנו את החיבורים הנכונים. איך יודעים עם מי? איך פונים? מה אומרים ולא אומרים? ואיך גורמים לזה לקרות?

אם מתאים לכם לשמוע עוד, מוזמנים להציץ בספר ובערכה הדיגיטלית שיקחו אתכם צעד צעד בתהליך.

 

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

למנהלים. לעובדים. לקריירה.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אותך היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: כלים לפיתוח, חיבור ושימור עובדים בנורמלי החדש
למרכזי קריירה: תכנים לפיתוח וניהול קריירה למרכזים ועמותות שעוסקות בקריירה
לקריירה שלך: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה שלך
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

Web_Icon_3

למרכזי קריירה

לקריירה שלך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי