ערכה: האתגרים הארגוניים בהתמודדות עם עבודה מהבית

רקע

דרישות הריחוק החברתי מציבות לנו בארגונים אתגרים שלא הכרנו. רבים מהם נובעים עכשיו מניהול עובדים מרחוק. אפילו חברות שכבר היו מורגלות בהיקף כלשהו של עבודה מהבית ועבודה גמישה מתמודדות עכשיו עם שאלות סביב חיבור עובדים, הכשרת מנהלים, כלי עבודה ומדידה, פיתוח ועוד.

מעבודה לרוחב ארגונים במשק רואים דווקא את ההזדמנות שבשונות באופן בו ארגונים תופסים ומתמודדים עם האתגרים של ניהול עובדים מרחוק. יש ארגונים שנושא ניהול העבודה הוא לא בעייתי עבורם, ודווקא חיבור עובדים הוא החלק הקשה שבריחוק. אחרים למשל, דווקא מרגישים שיש להם כלים טובים לייצר חיבור ומתקשים בניהול עבודה ומדידה.

לכן רתמתי כלי מעולם העבודה החדש, כזה שיכול בזמן קצר לאסוף את האתגרים המרכזיים של כולנו ואת האופן בו ארגונים שונים מתמודדים איתם. בתקווה שזה יאפשר לכם במהירות לראות את מרחב הפתרונות לאתגרים שלכם סביב ניהול עובדים מרחוק וגם לתת לאחרים מענה לאתגרים שלהם, אם אצלכם הם דווקא ברורים.

זה הכח של שיח המונים – להעלות את האתגרים המרכזיים בסוגייה ואז לאסוף את הידע של הקבוצה לפתרונם.

שאלנו: 

בהתארגנות של הארגון שלכם לריחוק חברתי ועבודה מהבית, מהו האתגר הגדול ביותר שאתם מתמודדים אתו ונדרשים לפתור כדי לצלוח את התקופה ואולי אפילו לצמוח ממנה ?

מה למדנו?

 בזירה הזו השתתפו מעל 500 אנשי מקצוע בשיחה סביב כ-50 תשובות שיצרו את התובנות המרכזיות.

בין הארגונים שהשתתפו: מפעל אינטל, חברת חשמל, צ’קפונט, מיטב דש, אמדוקס, סימילר ווב, רפא”ל, מקורות, התעשייה האווירית, בנק לאומי, מזרחי טפחות, קבוצת לובינסקי, צה”ל, אמדוקס, אוניברסיטת חיפה, Chakratec, דיפלומט, משרד עו”ד שיבולת, BBR, סאפיינס, גורניצקי, אינטל מטה, Morphisec, פלגי מים, נספרסו, גישות, אורפק, מודליטי, אמית, Healthy.io ועוד.

וערכנו את הלמידות לתובנות מרכזיות וגם לאתגרים המרכזיים, כולל נקודות למחשבה, התייחסות והחלטה במסגרת מדיניות עבודה מהבית בשאלות רבות כולל: מי יכול לעבוד מהבית? מה השיקולים לבחירת ההיקף? איך זה פוגש תפוקה? תהליכים? תקשורות? ואפילו תפקיד ההנהלה. 

ולסיום, יצרנו על בסיס כל אלה תשתית למדיניות, מודל הפעלה, כולל המלצות לתכולה בקיט מנהלים ועובדים.

אם גם אתם מתמודדים עם ההשלכות והאתגרים של התקופה הזו, מנסים להגדיר את האופן בו תעבדו בשילוב של משרדים ומהבית בהמשך, כולל אחרי משבר הקורונה, ולייצר אסטרטגיה, מדיניות והשלכות על ניהול, תרבות, מחוברות ומוטיבציה, מוזמנים ליצור קשר.

 
לקבלת פרטים בנוגע לבנצ’מרק ולערכת המדיניות 

צירפתי אותך לניוזלטר השבועי, ניתן להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי