האם אני עושה כל מה שצריך
כדי לעזור לעובדים שחזרו ממילואים?

שאלון הערכה עצמית למנהלים

ינואר 2024

עבודה לצד מלחמה מייצרת לנו אתגרים. עולם העבודה העתידי מספק לנו פתרונות.

שום קורס ניהולי לא הכין אתכם לאתגר לשלב בחזרה בעבודה מילואימניקים שחזרו אחרי חודשים של לחימה. עכשיו כשהם כאן אנחנו לא יודעים אם לשאול או להתעלם, אם הם רוצים זמן או עבודה, אם זה התפקיד שלנו להקשיב או שיש בשביל זה אנשי מקצוע.

שאלות מעולות.

ההבנה ששנת 2024 היא שנה של עבודה לצד מלחמה מעצימה את האתגרים איתם אנחנו מתמודדים. בדומה לקורונה, שבה סגר רדף נורמליזציה ושוב סגר, גם בשנה של עבודה לצד מלחמה אנחנו מבינים שחלק מהם חזרו לזמן קצר ואז יקראו שוב, ויחזרו שוב, כמה שצריך. ובדומה לחוויה הקולקטיבית של הקורונה, גם המילואימניקים חווים עכשיו את הטלטלה של פערי המשמעות. כמו במגיפה, גם במלחמה נזכרנו כולנו שוב שהחיים קצרים – הנפגעים, המפונים, המילואימניקים, בנות הזוג, גם כל המעגלים בארגון שהיו ברבעון האחרון בהלוויה או שבעה. אין כמו מלחמה כדי להזכיר לנו שבעולם העבודה העתידי החיים יהיו במרכז. עבודה לצד מלחמה הכניסה אותנו למקרה קצה של האתגר בניהול עבודה וחיים באופן חדש. לכן אין כאן חזרה לשגרה, גם לא שגרת חרום. אנחנו לא עובדים כרגיל, לא חושבים כרגיל, לא מתכננים כרגיל.

לכן גם הפתרונות לא כרגיל והם לקוחים דווקא מעולם העבודה העתידי.

בשביל זה יצרתי עבורכם את הערכה הזו.

המטרה של שאלון הערכה עצמית זה למנהלים היא לעזור לכם לעזור לאנשי הצוות שלכם שחוזרים עכשיו ממילואים לארגון. כדי להקל עליהם את המעבר, להבין איך הוא משפיע על שאר אנשי הצוות ולדעת לנהל את העבודה. וגם כדי לתכנן נכון את ההמשך. ובתהליך הזה להבין איך אתם מתפתחים כמנהלים של עולם חדש. כי כל מה שאתם אומרים ועושים, וכל מה שאתם לא אומרים ולא עושים – מדבר. אז אם אתם רוצים לטפח תרבות ארגונית שמבינה ומכילה את החוויות והצרכים הייחודיים של העובדים, יש לכם עכשיו מקרה קצה משמעותי.

הערכה הזו תעזור לכם לסמן תחומי מפתח שונים שבהם המודעות, התקשורת והפעולות שלכם יכולות לעשות הבדל משמעותי בתהליך השילוב מחדש של העובדים שלכם. אבל יותר מזה, היא תעזור לכם לצמוח להיות המנהלים האנושיים שעולם העבודה המשתנה צריך שתהיו ממילא.

לקבלת הערכה למנהלים  

צירפתי אותך לניוזלטר השבועי, ניתן להסיר את עצמך בכל עת.

Ⓒ כל הזכויות שמורות לנירית כהן – עולם העבודה העתידי

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי