מחוברים 24*7: האם אפשר עדיין לדבר על איזון בית עבודה?

משבר הקורונה יצר כאן ניסוי חברתי רחב היקף במפגש בין עבודה ומשפחה. ויש סיכוי טוב שהאופן בו הפגשנו את העבודה עם הבית השנה, ישנה את התפיסות שלנו בנוגע לאיזון בית-עבודה לשנים הבאות. 

הרצאה לעובדים בארגונים שרוצים ללמוד להתייצב באיזון יותר נכון בנורמלי החדש.

כבר שנים שאנחנו מדברים על Work-Life Balance, איזון בית עבודה. בעצם, יותר נכון לקרוא לזה שילוב בית-עבודה כי איזון אף פעם לא באמת היה פה. הרבה לפני משבר הקורונה כבר היינו מחוברים 24*7, מה שאפשר לרבים חיבור גם לעבודה בכל זמן ובכל מקום. מצד אחד, זה שחרר אותנו מהצורך להישאר במשרד שעות ארוכות ואפשר לנו לצאת מהמשרד ולהשלים ישיבות ועבודה אחרי שעות משפחה. אבל מצד שני גילינו שטשטוש הגבולות גורם לרבים מאיתנו לעבוד יותר שעות ביממה דווקא בגלל היכולת להתחבר מכל מקום.

עד לקורונה, השיחה הזו הייתה שיחה רק לאלה שיכלו באמת לעבוד גם מרחוק. כל השאר עדיין התמודדו עם הצורך לג’נגל בין שעות העבודה המסורתיות ושאר צרכי החיים.

התקופה הזו תשנה ככל הנראה את הציפיות שלנו לאיזון בית עבודה גם עם הפנים קדימה.

בשנה שבילינו עכשיו בבית עם המשפחה, הפסקנו את יום העבודה לאכול איתם צהרים, שילבנו פעילויות פנאי על פני היום במקום לצמצם אותם לשעות הערב העמוסות בסוף יום עבודה מסורתי. וזו לא רק סוגייה של משפחות. גם מי שגילה שאפשר לעשות ספורט, לפגוש חברים, פעילויות פנאי, שואל את עצמו עכשיו איך יראה היום שלו כשיחזור לשגרת עבודה במשרד. גילינו Work-Life Balance מסוג אחר.

ניתן להתאים את מיקוד ההרצאה על פי נושאי המיקוד הייחודיים לכם. דוגמה לשקפים:

הקודם
הבא
ליעוץ והתאמה אישית
large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
למנהלים: בשביל להכין את המנהלים, התהליכים והארגון ההיברידי עם הפנים ל 2021
לעובדים: כדי לוודא שיש לכם את האנשים הנכונים עם המיומנויות הנכונות לארגון העתידי
לקריירה האישית: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי קריירה 
לחינוך: כל מה שמשתנה במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

למנהלים

לעובדים

לקריירה האישית

לחינוך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג