מחוברים 24*7: האם אפשר עדיין לדבר על איזון בית עבודה?

משבר הקורונה יצר כאן ניסוי חברתי רחב היקף במפגש בין עבודה ומשפחה. ויש סיכוי טוב שהאופן בו הפגשנו את העבודה עם הבית במהלך המשבר הזה ישנה את התפיסות שלנו בנוגע לאיזון בית-עבודה לשנים הבאות. 

הרצאה לעובדים בארגונים שרוצים ללמוד להתייצב באיזון יותר נכון בנורמלי החדש.

כבר שנים שאנחנו מדברים על Work-Life Balance, איזון בית עבודה. בעצם, יותר נכון לקרוא לזה שילוב בית-עבודה כי איזון אף פעם לא באמת היה פה. הרבה לפני משבר הקורונה כבר היינו מחוברים 24*7, מה שאפשר לרבים חיבור גם לעבודה בכל זמן ובכל מקום. מצד אחד, זה שחרר אותנו מהצורך להישאר במשרד שעות ארוכות ואפשר לנו לצאת מהמשרד ולהשלים ישיבות ועבודה אחרי שעות משפחה. אבל מצד שני גילינו שטשטוש הגבולות גורם לרבים מאיתנו לעבוד יותר שעות ביממה דווקא בגלל היכולת להתחבר מכל מקום.

עד לקורונה, השיחה הזו הייתה שיחה רק לאלה שיכלו באמת לעבוד גם מרחוק. כל השאר עדיין התמודדו עם הצורך לג’נגל בין שעות העבודה המסורתיות ושאר צרכי החיים.

התקופה הזו תשנה ככל הנראה את הציפיות שלנו לאיזון בית עבודה גם עם הפנים קדימה.

התקופה שבילינו בבית עם המשפחה, הפסקנו את יום העבודה לאכול איתם צהרים, שילבנו פעילויות פנאי על פני היום במקום לצמצם אותם לשעות הערב העמוסות בסוף יום עבודה מסורתי. וזו לא רק סוגייה של משפחות. גם מי שגילה שאפשר לעשות ספורט, לפגוש חברים, פעילויות פנאי, שואל את עצמו עכשיו איך יראה היום שלו כשיחזור לשגרת עבודה במשרד. גילינו Work-Life Balance מסוג אחר.

ניתן להתאים את מיקוד ההרצאה על פי נושאי המיקוד הייחודיים לכם. דוגמה לשקפים:

הקודם
הבא

 

ניתן גם כחלק מסדרה בתכנית להעצמת נשים בארגון:

לתת לנשים בארגון את הכלים לפתח ולקדם את הקריירה. מיקודים לבחירה:

האנשים שלי: נטוורקינג Networking –  למה אנחנו שונאות את זה? איך לבסס שגרות שיבטיחו מפגשים מצמיחים ומפתחים, יראו לך מה שאת לא יודעת שאת לא יודעת.

הזהות המקצועית שלי: מיתוג אישי Me@Me.com – איך ולמה הזהות המקצועית שלנו משתנה וגם מותג אישי – מה זה, איך אנחנו מגלות אותו, איך הוא משרת אותנו?

מחוברות 24*7: איזון בית עבודה של העולם המשתנה – מה אפשר לעשות ומה צריך ללמוד לבקש כדי שנוכל להתאים את הקריירה שלנו לחיינו ולהיפך?

תכנית קריירה להעצמת הנשים בארגון תתן לך כלים למקסם את הפוטנציאל שלך. איך בונים ומנהלים רשת, זהות מקצועית ומותג אישי וגם איזון בית-עבודה וניהול עומס.
ליעוץ והתאמה אישית

large-AX1A2125-2
נירית כהן

אני נירית כהן ובעשור האחרון אני מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.

חיפוש
המומלצים
הרשמה לבלוג
כדי שתישארו מעודכנים

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
למנהלים: להכין את המנהלים, התהליכים והארגון לארגון העתידי
לעובדים: אסטרטגיות לפיתוח, חיבור ושימור אנשים בנורמלי החדש
לקריירה: מפה וכלים לחיפוש עבודה, ניהול ושינוי בקריירה האישית
לחינוך: ההשלכות על מערכות החינוך, ההשכלה והמדיניות הציבורית
Web_Icon_2

למנהלים

Web_Icon_1

לעובדים

לקריירה

Web_Icon_3

לחינוך

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי