פק"ל חזרה לעבודה למילואימניקים והמנהלים שלהם

פברואר 2024

תנו למילואימניקים ולמנהלים שלהם פק"ל חזרה לעבודה

בשבועות האחרונים אני עובדת עם מנהלים מצד אחד, ועם מילואימניקים מצד שני, על הסוגיות שעולות מהחזרה של המילואימניקים לעבודה לצד מלחמה. מאחורי הדלת הסגורה, כולם שואלים שאלות קשות.

המילואימניקים שואלים:

– הסתדרו בלעדי 4 חודשים, פוחד שיפטרו אותי.

– יש לי ביד צו לעוד כמה חודשים, מה אני אגיד לאנשים שלי?

– ממש אין לי מוטיבציה לחזור, יאשרו לי לחזור חלקית?

והארגונים מתלבטים:

– עד שייצבנו את סדרי העדיפות, האם זה נכון להחזיר אותו לאותו תפקיד?

– אם הוא יחזור למילואים בעוד כמה חודשים, זה נכון לזעזע את המערכת?

– עשינו שינוי ארגוני והתפקיד שהוא עזב לא קיים יותר, מה עושים עכשיו?

כולם שואלים שאלות קשות אבל פוחדים לדבר בקול רם על הנושאים הכל-כך טעונים האלה. לכן הכנתי עבורכם פק"ל חזרה לעבודה – למילואימניקים, למנהלים שלהם ואפילו למשאבי אנוש – כדי להציף את כל השיחות שצריך לקיים עכשיו. מהרגע שהוא מודיע לכם שהוא מסיים את המילואים, עוד לפני היום הראשון, דרך הקליטה והתקופה הראשונה, המעקב, השְׁלוֹמוּת (Well-Being) בעבודה וגם בבית.

הכל כדי שהחזרה ממילואים לעבודה תהיה מצויינת. כי ״לא לפטר״ זה ברור מאליו, אבל ״להחזיר אותו לעבוד כמו אלוף״ – זה כבר דורש מכם תשומת לב מיוחדת.

ואם זו לא סיבה מספקת, הרי לכם עוד אחת. ממילא, האתגרים שנוצרים בארגון כתוצאה מחזרת המילואימניקים – בכח האדם, בחלוקת המשימות, במבנה הארגוני, בשינוי, בגמישות, באי הוודאות, אפילו בצורך להתייחס אחרת לצרכים שלהם מעבר לעבודה – כל אלה ממילא מייצגים אתגרים של עולם עבודה משתנה. בעולם אולי יכולים להתעלם מהם, לעשות מה שעשו תמיד. לנו אין את הלוקסוס הזה, כי לנו יש שנה של עבודה לצד מלחמה. ולכן אנחנו לומדים להשתנות. ובשינוי הזה אנחנו נחזק את עצמנו דרך כל האתגרים ונוביל בעולם עבודה משתנה.  

מוגש באהבה 

נירית 

לקבלת הפק"ל  

צירפתי אותך לניוזלטר השבועי, ניתן להסיר את עצמך בכל עת.

Ⓒ כל הזכויות שמורות לנירית כהן – עולם העבודה העתידי

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לניוזלטר השבועי