הזמנת הרצאה

לכנסים, אירועים וסדנאות מנהלים, בפני קהל גדול או קטן, נירית מוזמנת שוב ושוב בכדי לעורר את שיח וחשיבה מעבר לזמן ולמקום. נירית מאפשרת לארגונים ולמנהלים המצליחים ביותר להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על ההשלכות לעבודה וקריירה. מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על מרחב האפשרויות והפוטנציאל הטמון בארגון ובעובדיו.

מטרת ההרצאה:

לצאת מגבולות המוכר והידוע אל מרחב האפשרויות העומדות בפניכם ובפני הארגון שלכם
לעורר הסתכלות ארוכת טווח שתיתן השראה לחשיבה על העתיד שלכם
לעורר חשיבה מחוץ לקופסה כהכנה לדיון אסטרטגי
לחשוב מחדש על תהליכי Talent וניהול המשאב האנושי בארגון

...

תכני ההרצאות:

בהתאם למטרות של הכנס שלכם, נוכל להתאים את הדגשים בהרצאה.

עולם העבודה העתידי: מגמות והשלכות

בשנת 2025 יסתכלו על עולם העבודה של היום כמו שאנחנו מסתכלים על עולם העבודה של 1800. בהרצאה על עולם העבודה העתידי נצא אל מחוץ לגבולות הזמן והמקום כדי להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על השלכות לעבודה וקריירה.

איך תראה עבודה בעולם הזה? מה זה עובד? מנהל? ארגון? נסקור מגוון שינויים המשפיעים עלינו בכלל ועל עולם העבודה בפרט כולל מגמות בעולמות הטכנולוגיה, הדמוגרפיה והסביבה הפיזית. נבדוק איך כל אלה משנים את הדרך בה אנחנו חיים, מתקשרים ועובדים. נבחן את ההשלכות על ארגונים, על הגישה ליכולות (talent) ולעובדים, על צורות ההעסקה השונות, האתגר שבתפקיד המנהלים, התנהלות קריירות ואפילו המבנה הפיזי של מקום העבודה.

12909696_1058366224234208_8522186116051261452_o
קריירה בעולם החדש:
me@me.com

העבודה מתפרקת לגורמים שהרכיבו אותה במאות האחרונות. היא כבר לא מקום שהולכים אליו משמונה עד חמש. העבודה היום זה מה שאנחנו עושים. יציבות תעסוקתית כבר לא תלויה במעביד, היא תלויה בנו. איך בונים קריירה בעולם העבודה החדש? נירית תיקח אתכם למסע בשינויים העוברים על כל המרכיבים של עולם העבודה ותתמקד בניהול קריירה בתוך כל אלה.

 

הכח של מנהלי הקו הראשון

בהרצאה פופולרית זו נירית סוקרת את ההשלכות של השינויים המהותיים בעולם העבודה על הארגון, המנהלים והעובדים ובוחנת מזוויות רבות את תפקיד המנהלים בתוך השינוי וההזדמנות. ההרצאה סוקרת מה קרה לעבודה בעשור האחרון ואת מרחב הסדרי העבודה העומדים היום בפני העובד והארגון ואיך כל אלה משליכים על מנהלים, בדגש על הכוח של מנהלי הקו הראשון מעצבי התרבות הארגונית. ההרצאה מעודדת את המנהלים להגדיר מחדש את תפקידם מתפקיד שבו הם אחראיים רק לביצוע החלטות שכבר נתקבלו, לתפקיד שמזהה את מרחב ההחלטות של הדרג שלהם והצוות שלהם ואז מאפשר אותו. אבל יותר מזה, נירית מאתגרת את המנהלים להכיר בכך שהם שרואים את המקומות שבהן ההחלטות שהתקבלו מעליהן לא פוגשות את הקרקע. ולהם הכח להציף למעלה את הפערים, בין אם נוצרו כי משהו לא נלקח בחשבון, או שנוצרו כי משהו השתנה. יותר מידי פעמים אנחנו עסוקים בלדבוק בתכניות שיצרנו עד כדי כך שאנחנו מפסיקים להקשיב למציאות שהשתנתה. למנהלי קו ראשון תפקיד מכריע לדעת, בהינתן הכיוון שהארגון הולך אליו, להקשיב ולהתאים כל הזמן את הדרך. כי האנשים בידיים שלכם, ולכן כדאי לכם לחשוב איזה מנהלים אתם רוצים להיות?

Edutech 010216 (3)

לעבוד לצד רובוטים: אתגרי חינוך והשכלה

עולם העבודה המשתנה צובע מחדש גם את פני מערכות החינוך וההשכלה הגבוהה. כי הרי כל מערכות ההכשרה והחינוך אמורות לעודד לא רק את היכולת שלנו להתמודד עם התנאים שיצרו הדורות הקודמים אלא גם ליצור משהו לגמרי חדש, משהו אחר ורצוי גם משהו טוב יותר ממה שיש היום. ובתקופה זו של קצבים הולכים וגוברים של טכנולוגיה, כזו שמשנה את השאלות לא רק את התשובות, אין לנו ברירה אלא לוודא  שאנחנו מכשירי
ם את הדורות הבאים אל העולם שבו יחיו ויעבדו לצד הטכנולוגיה, אחרת נמצא את עצמנו מוחלפים על ידה. וזה, זה צריך להיות נכון גם לעובדי הכפיים, לעובדים המקצועיים, לא רק לעובדי הטכנולוגיה או היזמים. בהרצאה זו נירית סוקרת את השאלות העולות מתוך הטענה שהרובוטים ייקחו לנו את העבודה ובודקת את האפשרות שהתשובה היא שהם יעשו דברים שבעבר אנחנו עשינו, אבל לצידם תהיה לנו עבודה, רק אחרת, עם יכולות אחרות, בסביבות חדשות. ואלה דורשות ממערכות החינוך וההכשרה לזהות את היכולות הנדרשות ולתרגם אותן להכשרה בבתי הספר או בהכשרות המקצועיות. גם בתחום ההשכלה הגבוהה, המערכת הקיימת יודעת לספק השכלה ב”חבילות” שמישהו תפר עבורנו, ביחידות של שלוש או ארבע שנים, במקבצי קורסים שנופלים תחת מה שנקרא “תואר” לענייני משהו. שיהיה ברור, אין כאן אמירה שהתואר לא מקנה משהו בעל ערך. אבל יש כאן בהחלט מקום לשאול שאלות לגבי הקצב ועדכניות התכנים וגם לגבי אופן העברתם. אפשר בהחלט לראות עתיד לא רחוק בו הלמידה האקדמית במהלך החיים מתקיימת כמודל שמשלב תכנית המקנה יכולות מרכזיות כמו יכולות הבעה, חשיבה, חקירה, עבודת צוות, ללמוד ללמוד. בעצם סוג של תשתית לחיי העבודה והמקצוע באשר הוא. ועל גבי זאת, מקבצים של קורסים ותכניות עדכניות ותפורות שיאפשרו לעובד ללמוד תחום מקצועי עדכני וישים, לצאת לעבודה ולחזור במהלך חיי הקריירה לקבל אוסף חדש של כלים מעודכנים באותו מקצוע או במקצוע חדש שרק נוצר. זוהי הרצאה מעוררת מחשבה על למידה, יכולות והעתיד.

כנס מושינסקי 170316

אתגרי בית-עבודה: מהשיח הישן אל העולם החדש

ממובילות המהפכה בתחום שילוב בית-עבודה בארץ, לנירית נקודת מבט ייחודית הסוקרת את התפתחות השיח בעשורים האחרונים ועל מרחב האפשרויות בעשור הקרוב. בהרצאה פורצת גבולות נירית תפתח בפניכם הסתכלות אחרת על התאמת העבודה לחיים והחיים לעבודה בתוך העולם המשתנה סביבנו. ובהתאם לצרכים שלכם היום,נתבונן כיצד במסגרת הארגון, התעשייה, העובדים והצרכים שלכם ניתן להרחיב את ההתבוננות על נושאי התאמת עבודה וחיים בכדי להתמודד עם האתגרים בעולם החדש.

הרצאה בלהב 300416

משאבי אנוש בעולם העבודה העתידי

הרצאה זו מתבססת על תכני ההרצאה "עולם העבודה העתידי – מגמות והשלכות" אולם מתבוננת בכל אלה מנקודת המבט של ארגון משאבי אנוש. איך השתנה התפקיד במהלך העשורים האחרונים ולאן הוא הולך היום? איך יכול משאבי אנוש בארגון היום לזהות את נקודות המפתח המשפיעות על הצלחת הארגון ולעבור משותפות בשולחן ההנהלה לעריכתו.

בהרצאה זו על תפקיד משאבי אנוש בעולם העבודה העתידי נתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ונרחיב את המבט על השלכות לעבודה וקריירה בכלל, ועל תפקידנו כמשאבי אנוש בארגונים בפרט. איך תראה עבודה בעולם הזה? מה זה עובד? מנהל? ארגון? נסקור את כל מעגל החיים בארגון ונבחן את השינויים המשפיעים על עבודת משאבי אנוש בארגון. נתבונן במגמות בעולמות הטכנולוגיה, הדמוגרפיה והסביבה הפיזית. נבדוק איך כל אלה משנים את הדרך בה אנחנו חיים, מתקשרים ועובדים. נבחן את ההשלכות על ארגונים, על הגישה ליכולות (talent) ולעובדים, על צורות ההעסקה השונות, האתגר שבתפקיד המנהלים, התנהלות קריירות ואפילו המבנה הפיזי של מקום העבודה.

 חדשנות

ניתן להתאים כל הרצאה על פי נושאי המיקוד הייחודיים לכם.

 

להזמנת הרצאה